Kolo temnoty

Kolo temnoty Originální název: Wheel of Darkness

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-389-5

BB art (2008) 978-80-7381-389-5 334

Prastará tibetská bedna s neznámým obsahem je zapečetěna děsivým varováním Agent FBI musí čelit tomu, z čeho má největší strach - sobě samému Pendergast odveze Constance na dalekou cestu v naději, že jí přiblíží svět, který jí byl doposud zapovězen. Míří do Tibetu, kde se Pendergast intenzivně věnuje tréninku bojových umění a duchovnímu studiu. V odlehlém klášteře se dozvědí, že kdosi záhadně ukradl vzácný a nebezpečný artefakt, který mniši po celé generace střežili. Pendergast svolil k tomu, že se ujme hledání. Stopa jej a Constance dovede na palubu největšího a nejluxusnějšího zaoceánského parníku na světě Britannia, který poprvé vyplouvá na moře. (Založil/a: skjaninka)

VerenaLord
  29. 7. 2014, 18:43
Samozřejmě, že sérii Pendergast jsem musela začít číst pěkně od prostředku. Každopádně musím uznat, že kniha byla velice čtivá, příběh zajímavý, ale konec, tak jak je pro Lincolna s Childem už zvykem, poněkud překombinovaný a fádní. Série Pendergast mi lehce navozuje dojem Harryho Holea, ale definitivně uvidím po přečtení více dílů.
Pend
  6. 8. 2014, 16:00
Kdybych to měl říct jednoduše - kombinace Titanicu, Nebezpečné rychlosti 2. Do toho Pendergast, který má tentokrát hodně namále a Constance je tentokrát ta silnější. Na konci nechybí šokující odhalení...
Pro mě jeden ze slabších dílů série.
Buřinka
  21. 9. 2016, 12:59
Místy až duchařský a strašidelný příběh s A. Pendergastem v hlavní roli. Ztracený a hledaný předmět velké síly (hodnoty?), který se záhadně ztratil z kláštera... Do toho všeho chráněnka Constance na palubě velkého parníku, kde se dějí záhady, zmizení osob a podobně... Jak už to u tohoto dua autorů bývá, tak i zde je řada různě nakombinovaných indícií a situací, které vyžadují vyšetřit. A kdo je k tomu povolanější než-li agent Pendergast?
horvis
  27. 2. 2012, 21:48
Kniha se mi líbila.
Přijemné osvěžení po Diogenovské trilogii, kde už mi to přišlo, že se to všechno tak nějak motá pořád dokola.
Uritě mi přišla ta kniha čtivá a patří mezi ty lepší Pendergastovky.
Navíc je zde Pendergast v jednu chvíli přemožen tak jako nikdy doposud, takže zajímavý.
Jen taková poznámka myslím zkušeného čtenáře této dvojice :
místy jsem cítil prvky knihy "Utopie" co se týče kultury na lodi a pak knihy "Ledová
bariéra" to ty scény na rozbouřeném moři, akorát že v Ledové bariéře to bylo ještě lepší.
Ale tuhle knihu doporučuji číst.
posic
  12. 12. 2011, 16:47
Oproti předešlým dílům této dvojice o dost kvalitou chudší. Jediné pozitivum, že se čtenáři dozvěděli víc o Pendergastově podstatě.