Zátiší s vránami

Zátiší s vránami Originální název: Still Life With Crows

BB art - 2004
ISBN: 80-7341-256-X

BB art (2004) 80-7341-256-X 367

Medicine Creek, Kansas: V městečku, kde se nic neděje a na hlavní třídě jsou jen dva bloky starých a zaprášených obchodů, se stala příšerná vražda. Neznámá oběť byla nalezena na vymýceném prostoru v obrovském kukuřičném poli, zohavené tělo se stalo součástí propracovaného živého obrazu. Do čtyřiadvaceti hodin ubezpečuje šerif spoustu reportérů od novin a nervózních místních obyvatel, že je to ojedinělá smrt. V dusném srpnovém dni však přijíždí zvláštní agent Pendergast a oznamuje, že vražda je dílem masového zabijáka. (Založil/a: skjaninka)

Barabura
  5. 5. 2015, 19:25
Zatím nejlepší příběh pana Pendergasta. Od začátku do konce mazec a napětí. Chvilkama jsem úplně fyzicky cejtila to peklo co prožívali všichni zúčastnění a ooooo ten konec. Pendergast je prostě rytíř a gentleman do morku kostí ;-)
VerenaLord
  19. 5. 2015, 12:18
Čtu sérii Pendergast, sice první dvě knihy jsem četla mimo pořadí, ale nyní už pěkně od začátku. A řekla bych, že Zátiší s vránami je naprosto nepovedené. Už jsem si zvykla, že knihy autorů Preston a Child jsou na pomyslné hranici dokonalost/šílenost, ale v tomto případě se přikláním k druhé možnosti. Kniha je velmi čtivá, jako ostatně většina knih těchto autorů, ale co se příběhu týká, to jsem zklamaná.
Pend
  9. 5. 2013, 6:49
Čtvrtá kniha s Pendergastem. Záhadná úmrtí v kukuřičném poli, stará indiánská legenda, jeskyně. Napínavé čtení od první stránky. Nejvíc mě dostal epilog s říkankami. Jinak je struktura podobná jako v jiných dílech - Pendergast přijede, vyšetřuje, pak je odvolán z pátrání, ale pokračuje na vlastní pěst.
Bernadette
  27. 6. 2014, 13:28
Moje první knížka od tohoto spisovatelského dua. A hned ta nejlepší! Napínavé, čtivé a plné zvratů, nemohla jsem se od ní odtrhnout... A konec mě odrovnal, skvěle propracovaná psychologie ... famózní... naprosto zasloužených 5 hvězd :)
chrispe
  17. 10. 2012, 19:42
Moje první kniha od dvojice Preston&Child, koupená vlastně úplnou náhodou (líbil se mi přebal) a hned snad to nejlepší, co jsem od nich četla. Chvílemi mě při čtení mrazilo a... Pendergast! Je třeba psát víc?
Casey
  17. 9. 2015, 9:32
Obsahuje spoiler spoiler Moje první setkání s agentem Pendergastem. Po pravdě neznám moc jiných hlavních postav, které by na mě udělaly takový dojem. Je prostě hustej!!! :-) Jinak knížka se četla skvěle, bavila mě a čekal jsem s napětím jak vše dopadne. Co bych vytknul, je pro mě celkem nezáživná závěrečná honička v jeskyních, přitom má jít o vyvrcholení celého příběhu. Ztrácel jsem se v tom kde kdo je a sáhodlouhé popisy jeskyní s krápníky (stejně jsem si je nakonec představoval úplně stejně nebo radši vůbec) mi nepřišly šťastné a ubíraly na svižnosti děje. Proto hodnotím "pouze" čtyřmi hvězdami, i když Pendergast by jich ode mě dostal pět :-)
Buřinka
  14. 9. 2016, 12:41
Opět povedená kniha plná napětí od mého oblíbeného dua autorů (pominu fakt, že stále nechápu, jak 2 lidé mohou psát jednu knihu :-) - střídají se v kapitolách nebo jsou zaměřeni např. jeden na technické podrobnosti, druhý na dialogy atd. ? Chvílemi spíše hororová atmosféra se díky agentu Pendergastovi stává velmi napínavým a zajímavým čtivem. V poslední době tyto autory u mě jiný autor "neporazil".
andilek666
  20. 7. 2012, 12:28
Zátiší s vránami jsem četla jako první ze série Pendergast =o) Přečetla jsem jí za dva dny, nikdo na mě nesměl mluvit ani jinak rušit =o)´
Adam Walder
  5. 3. 2011, 16:49
Knížka má lehce pomalejší rozjezd, ale jakmile jsou postaveny kulisy, ve kterých se příběh odehrává (velice atmosférické město na americkém sředozápadě ztracené v záplavách zrající kukuřice) děj se odvíjí dál a dál a čtenář žasne nad mistrovstvím obou autorů. Toto bylo moje první setkání s agentem Penedergastem a od prvního okamžiku jsem si ho oblíbil, musím si sehnat další knihy z jeho série.
Jinak příčiny vražd a zabiják jsou v průběhu děje neznámí, ale extrémně všímavý čtenář si myslím na ně může přijít sám, sice už v poměrně pokročilé fázi děje, ale ještě než jsou oficiálně odhaleny.
jarin58
  25. 5. 2012, 15:00
Moje první od Prestona,moc dobrý.Vrah je pěkně ujetý,ale kdo dnes není.Mohu doporučit a už se těším na další...
pospa27
  28. 1. 2011, 15:54
Parádně vystupňovaný příběh. Dvojice Child-Preston jsou mistři point a zápletek. Celý děj je umístěn do létem vyprahlého maloměstečka v Kansasu. Před lety jsem byl ve městě Marka Twaina v Hannibalu - stát Missuri. Tam je veliký komplex jeskyní. Při čtení tohoto románu jsem se vrátil zpátky a společně s Pandergastem jsem procházel bludištěm kavern. Doslova jsem cítil ten vlhký "smrad" jeskyních tunelů a kontrastu zimy a vedra, když vylezete zase na denní světlo. Úplně mi naskakovala husí kůže. Skvělý popis prostředí. Vypointovaný konec. Jedním slovem paráda. Musím ještě vyzdvihnout překlad paní Ončákové....dobrá práce...dávám za 5*...Všem doporučuji.
Erlif
  14. 6. 2012, 13:03
Tuto knihu jsem dostala k narozeninam od kamaradky, byla to moje prvni knizka od techto dvou autoru, kdyz jsem knizku precetla za jeden den jednim dechem, smutnila jsem, ze uz je konec, nastesti jsem brzy zjistila, ze tito autori nezahaleji a knih s agentem Pendergastem je spousta :-) Nevahala jsem a postupne je koupila uplne vsechny a opravdu se to vyplati, protoze pisi fakt uzasne, je to opravdu poutave a nepusti vas to, dokud nedoctete posledni stranku :-) Rozhodne si to 5* zaslouzi
horvis
  17. 12. 2010, 0:40
Moc dobrá knížka. Kriminální zápletka v ospalém vyprahlém americkém městečku.
V kontrastu s místem, se tam dějí bizarní vraždy a během děje není zřejmé kdo je vrahem.
Každou chvíli stín podezření může padnou na někoho jiného a kdo nezná hlavního hrdinu s předešlých knih, tak ho může také v jednu chvíli považovat za potencionálního zabijáka podivína, což byl i můj případ. Knížka má svižný dej od začátku do konce.
A ten konec..., poslední třetina knížky je opravdu úchvatná, je to napínavý a strašidelný a jak se do toho začtete tak vám 20 stránek prolétne před očima jak jedna.
Zatím nejlepší dílo co jsem od této dvojice autorů četl.
Dávám 5 hvězd.
Saphir lune
  27. 2. 2016, 16:49
Čtení ve mně vyvolávalo euforii, skoro jsem se od toho nemohla odtrhnout. Pendergast se tu vyskytoval víc, než v prvních knihách, což bylo jenom dobře. Corrie byla zajímavá vedlejší postava. Vždycky si chci tyhle knížky šetřit, ale nakonec to přečtu za dva dny.
AndelaC
  29. 1. 2015, 9:35
Začala jsem Kabinetem kuriozit, byla jsem nadšená. Relikvie - super. Relikviář byl pro mě trochu slabší. Zátiší s vránami? Naprosto úchvatné. Pánové jsou mistři hodně hustých závěrů. Chvilku jsem jen tak seděla a rovnala si to v sobě. Paráda.
loner
  9. 11. 2012, 23:51
Moje druhá kniha od autorské dvojice. Opět dobŕe vystavěný příběh. Pendergasta začínám pomalu mít rád :)
defender110
  5. 1. 2012, 11:07
Povedená kniha. Ale povedené jsou snad všechny od dvojice Preston a Child. Jsem popravdě překvapen , že zrovna tato kniha má zde tak vysoké hodnocení, na rozdíl třeba od Pokladu, který se mi zdá lepší a originálnější,(dokonce vychází z pravdivých základů ikdyž se jim hned vzdálí a jde vlastní cestou). Popravdě konec knihy v jeskyních mě nebavil a přišel mi mírně chaotický. Ale jak říkám rozhodně stojí za přečtení a mrazivá atmosféra se line celým dějem . Za mě 85%.
strnecka
  7. 10. 2011, 18:56
Napínavé, jen co je pravda. Sice vrah je trošku fantasmagorický, ale uvěřitelný. Můžu doporučit.....