Hříchy rodu Borgiů

Originální název: Sins of the House of Borgia

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-127-8

BB art (2012) 978-80-7461-127-8 536

Život a smrt v renesanční Itálii. Osudy krásné Lucrezie – oslavované i proklínané, pro jedny světice a pro jiné nejzvrhlejší hříšnice – sledujeme očima její dvorní dámy Violanty, pokřtěné Židovky, jejíž bohatá rodina přišla do Říma ze Španělska, původní vlasti Borgiů. Tato dívka, jež se těší Lucreziině přízni i přátelství jejího okolí, podlehne svodům oslnivého, ale krutého a bezohledného Cesara Borgii, bratra své paní, a tato láska ji zavleče do sítě borgiovských intrik, zrad a úkladů, jež podrobí její srdce těžké zkoušce a její duši obtíží tajemstvími, která si musí odnést do hrobu. (Založil/a: al-ma)

Lískulka
  28. 12. 2016, 15:29
Vábivý obal, ale knížku samotnou hodnotím spíš jako průměrnou, nezakrývám, že to je asi i z toho důvodu, že se mi nelíbila hlavní hrdinka, její charakter, snad poprvé se mi stalo, že jsem tu hlavní postavu skoro nesnášela. Autorka pěkně popsala dobu, ale příběh... Nelíbilo se mi vyústění, minimálně závěr mi přišel zbytečně uspěchaný, nelíbilo se mi, že to na mě autorka "vyplivla" v několika stránkách na konci bez nějaké ladu a skladu.