Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Habíbí

95%
5 44
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Habíbí Originální název: Habibi
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nejnovější vydání:
BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-098-1
Počet stránek: 672
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2012) 978-80-7461-098-1 672

Po úspěchu díla "Pod dekou" pracoval Thompson dlouho na svém mistrovském díle, téměř sedmisetstránkové alegorii ve stylu arabských pohádek a islámských příběhů. Odehrává se ve fiktivním světě, který je krutější a soudobější verzí Tisíce a jedné noci, a líčí životní osudy Dodoly a Zama, dvou uprchlých dětských otroků. Ti v ní projdou mnoha proměnami a překonávají překážky, jež se staví do cesty jejich lásce a shledání. Habíbí je milostný příběh s početnými přesahy, podobenství o roli člověka v přírodě, výpověď o rozdílech mezi vyspělým a rozvojovým světem. (Založil/a: al-ma)

(více)  

Štítky

více  
Craig Thompson Craig Thompson
*21.10.1975

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Introvert
100% 100% 100% 100% 100%
  4. 5. 2016, 21:22
Tip k přečtení knihy Habíbí jsem dostala od jednoho ze zdejších uživatelů krátce poté, co jsem vypustila komentář k jinému komiksu, který mě naprosto neoslovil. Myslela jsem si, že je to tou nešťastnou formou, která mě skutečně nelákala (ano, minulý čas je zde zcela záměrně). Ne, určitě se ze mě nestane fanda komiksů, stále jsem přesvědčená o tom, že se v drtivé většině nejedná o plnohodnotnou literaturu. Habíbí je zářný příklad výjimky, která potvrzuje pravidlo. Proto ani nebudu používat označení komiks, ale vypůjčím si Ivasův termín ,,grafický román pro dospělé".
Příběh samotný je naprosto úžasný. Silný, bolavý (většinou), ale i velmi poetický. Krásný a smutný. Ani nevím, jestli by se mi tak líbil jen v psané formě, ty kresby tvoří příběh vyváženě se slovy. Příběh, který tím získává duši...
Líbilo se mi to moc, doufám že někde seženu i druhý Thompsonův grafický román Pod dekou a - opravdu doporučuji. I vy, kdo podobně jako já komiksy číst nechcete - zahoďte předsudky a zkuste to. Budete překvapeni, jakou odměnu za to dostanete.
Díky, J.S.H.
lvasa
100% 100% 100% 100% 100%
  10. 1. 2013, 7:38
Dal bych šestku, kdyby to šlo. A až po mě někdo bude chtít příklad "grafické novely pro dospělé", tak nebudu váhat, tohle je přesně ono. Autor se nebojí vůbec žádného tématu a mísí krásné se strašným, reálné s nereálným, morální s mýtickým, prostě všechno se vším, tak jak to v životě je. Nepotřebuje ani žádný deus ex machina pro svůj happy end, který nejspíš právě proto působí tak reálně (je-li to opravdu happy end). Zkrátka takhle kniha je podle mého (pravda nepříliš poučeného) názoru nejlepším komiksem (odpusťte mi ten název), který jsem kdy četl.
edulla
100% 100% 100% 100% 100%
  8. 1. 2017, 15:51
Velmi mne to překvapilo, doposud jsem nečetla komix takového typu. Většinou si obrázkové knížky beru jako relax, pro povrchní klouzání očima po příběhu. Ale toto byla tak hluboká kniha s přesahem, s ponaučením. Vřele doporučuji. Knížku jsem brzy přeřadila z "večerních klimbacích" mezi ty "denní, u kterých vnímám". Velmi vrstevnatý příběh, jednoduchý, přitom zásadní, a navíc autor dovedl citlivé momenty a nábožensky laděná témata zručně střídat s komickými prvky, kdy člověk jednoduše vyprskne smíchy.