Kabinet kuriozit

Kabinet kuriozit Originální název: Cabinet of Curiosities

BB art - 2003
ISBN: 80-7257-977-0

BB art (2003) 80-7257-977-0 431

Douglas Preston a Lincoln Child nás vzali z pevnosti na pirátském ostrově (Riptide) do dávného ztraceného města indiánů Anasaziů (Thunderhead Bouře) na kraj světa a ještě dál (The Ice Limit). Teď se vracejí do známého Newyorského přírodopisného muzea, prostředí jejich klasického bestseleru The Relic. Muzeum totiž ukrývá děsivé tajemství minulosti nikoli z amazonské džungle ani z hlubin Afriky, ale ze samotného New York City V New Yorku 19. století lidé v hojném množství navštěvovali sbírky podivných a groteskních zvláštností, kterým se říkalo kabinety kuriozit. Dnes se na dolním Manhattanu má postavit moderní věžový obytný dům, právě na místě jednoho ze starých kabinetů. Ale když se rypadla prodrala do sklepení, odhalila hrůznou kostnici: ostatky šestatřiceti lidí zavražděných a krutě rozřezaných neznámým zabijákem před více než 130 lety. (Založil/a: skjaninka)

VerenaLord
  19. 5. 2015, 12:23
Kabinet kuriozit mě nenadchnul ani tak příběhem, jako spíše informacemi týkající se kabinetů kuriozit. Pro mě zajímavý podnět k pátrání po historii muzeí. Kniha je jako obvykle pro mě na hranici šíleného příběhu, nejsem zvyklá na nadpřirozeno až v takové míře. Přesto příjemné počtení, příběh má rychlý spád a člověk si knihou zkrátí dlouhou chvíli.
Pend
  5. 6. 2013, 5:48
Třetí kniha s Pendergastem. Během pátrání se dozvíme něco o dost neuvěřitelné historii Pendergastů v New Yorku.
pospa27
  18. 12. 2010, 9:05
Poutavý příběh, bez hluchých míst. Kniha má neuvěřitelný spád. Vše se rozvíjí a rozplétá až k mrazivému konci. Nešlo knihu odložit. Jedním slovem ...lahůdka...:))
čarodějka
  5. 9. 2012, 15:22
Miluji tyhle dva autory.Všechny jejich knihy mám doma v knihovně.Píšou i každý zvlášť ale to mě tedy už tolik nebere:o)
Hejhula
  4. 3. 2013, 20:58
Pokaždé, když dočtu Pendergastův příběh si říkám, jak jsem mohl podlehnout? Tak vykonstruované a absurdní zápletky s naprosto neuvěřitelnými sci-fi příšerami a genetickými mutacemi nebo neuvěřitelným elixírem života... A ten Aloysius, všechno ví, všechno zná a ještě k tomu je pohádkově zazobanej a vždycky ze všeho vybruslí a všechny oblafne, hrůza!!! No, ale pak čtu a čtu a čtu neodložím to dokud nejsem na konci. Možná je to tím, že při čtení pohádek vypínáme mozek, odkládáme IQ a soustředíme se na hrdinu, který alespoň v knihách má šanci vyhrát...
horvis
  23. 1. 2011, 22:07
Kniha je dobrá. Ale tito autoři napsali dle mého i lepší.
Zde mi příjde úvodních cca 100 stránek celkem zdlouhavých.
Závěr pěkně vrcholí, jak je u těchto autorů dobrým zvykem, ale co se týče dramatického závěru na který je u této dvoji spolehnutí, tak mnohem intenzivnější je dle mého i khih:
- Zátiší s vránami
- Bouře
- Poklad
Zatím nejlepší, co jsem od nich četl je "Zátiší s vránami"
Saphir lune
  23. 2. 2016, 11:08
Určitě jedna z nejnapínavějších knih, jaké jsem četla. Chtěla jsem číst pomalu a vychtnat si ji, ale nakonec jsem ji přečetla za dva dny. Konec byl pro mě tak nervy drásající, že jsem se musela hodně přemáhat, abych si rovnou nepřečetla rozuzlení. Nevím přesně, jak to autoři udělali, ale na pár místech vás tak stranu dvě před vyzrazením pointy samotné osvítilo poznání, hledala jsem proč a nenašla. Spolu s pár vtipnými románovými klišé, atmosférou, čtivostí, napínavostí a postavami mě ta kniha úplně pohltila.
AndelaC
  26. 2. 2014, 11:50
Do série Pendergast jsem blázen, jediný problém mám trošku s jazykem, respektive s některými obraty. Někdy na mě působí Pendergast jako nadčlověk, ale jinak úchvatné čtení a Kabinet kuriozit mi zatím přišel nejlepší z té části série, kterou jsem přečetla. Jedním slovem dechberoucí.
defender110
  5. 1. 2012, 10:17
Kniha má opravdu spád, velmi čtivá, atmosféra je úžasně mrazivá. Bez hluchých míst. Naprostá bomba. Dle mého spolu s Pokladem nejlepší kniha od dvojice D.P. + L.CH. Za mě 99%.

---------------------

Spolu s Pokladem bych ji řadil k nejlepším dílům dvojice. Bohužel úroveň jde dolu a není to co bývalo, Horečnatý sen a jí podobné poslední kousky, už nedosahují prvním knihám ni po paty (i když čtivost zůstává díky bohu)
A také bych řek , že čím víc o Pendergastovi víme, tím víc ztrácí ze svého kouzla. Bohužel.
Nový hrdina Gedeon Crane (nebo jak se jmenuje) mě osobně nezaujal vůbec.
Markchit
  31. 3. 2013, 0:29
První kniha od těchto autorů, která mi přišla pod ruku a od té doby se moje knihovna plní jejich knihami. Jsem naprosto uchvácená a už asi dva měsíce nedělám nic jiného než čtu tyhle detektivky.. Geniální! Dokonce jsem kvůli nim odložila stranou i svého oblíbence Nesba, ten musí teď počkat :)
mmiri
  17. 2. 2012, 14:04
tak tahle knížka mě opravdu bavila! četla jsem od této dvojice ještě i knihu Dračí hora a musím říct, že tato je o dost lepší!
Lygie
  15. 8. 2010, 12:16
Knížka z které mě úplně mrazilo. Přečetla jsem ji jedním dechem a nemohla se dočkat rozuzlení. Zápletka knihy je nová a neotřelá. Konec mi doslova vyrazil dech.