Originální název: Ice Limit

BB art (2016) 978-80-7507-641-0 368
BB art (2007) 80-7257-349-7 328
BB art (2002)
BB art (2000)

Na opuštěném ostrově na jižním pobřeží Chile byl objeven obrovský meteorit, největší, jaký kdy byl nalezen. Odpočíval v zemi miliony let. Podnikatel a miliardář Palmer Lloyd se rozhodne, že se stane ústředním exponátem v jeho novém muzeu. Znamená to dopravit do New Yorku nejtěžší předmět, kterým kdy lidstvo pohnulo. Za pomoci Lloydových peněz se zformuje odvážná výprava za meteoritem. Výpravu vedou nevyzpytatelný inženýr a světově proslulý hledač meteoritů, jehož kariéru poškodila jeho vlastní kontroverzní teorie. V ledovém objetí antarktické zimy se dobrodruzi utkávají s děsivou záhadou původu a povahy meteoritu. Pokud si chtějí zachránit holé životy, musí tuto záhadu vyřešit. (Založil/a: skjaninka)

chrispe
  19. 10. 2012, 22:28
Preston & Child jsou pro mě mistři ve vyprávění a dokážou mě do příběhu vtáhnout od první stránky. U Ledové bariéry to nebylo jinak... navíc je v knize (jako obvykle) spousta postav, které jsem si hned oblíbila. Tady to byl nejvíce záhadný Eli Glinn. V poslední třetině má kniha neskutečný spád a je hodně napínavá, autoři rozhodně umí budovat atmosféru.
Buřinka
  22. 9. 2016, 12:13
Už je mi trapné stále u knih těchto dvou autorů opakovat, jak jsou jejich knihy úžasné, ale je to pravda. Od počátku až na samý konec je napínavá zápletka (leckdy i uvěřitelná) a je mi líto, že román nemá dvakrát tolik stran.
mitulka
  2. 1. 2013, 12:02
Knihu jsem dočetla před malou chvílí. Byla zajímavě psaná, u děje jsem se nenudila. Posledních třicet stránek bylo však nejlepších, děj byl rychlý a napínavý. Takových stránek ale mohlo být víc...
horvis
  14. 5. 2011, 1:33
Podle mě, super kniha. Nechápu, že má tak nízké hodnocení.Určitě je lepší, než např. dost slabá Pekelná síra, která tu zas má vysoké hodnocení. Ledová bariéra mě bavila od začátku do konce, žádné čekání na to až se začně něco, žádné zbytečné kapitoly, jako např. u Pekelní síry
mp
  3. 12. 2015, 9:11
Skvela knizka, napinava a ctiva. Na konci napeti graduje aby vyvrcholilo poslednim slovem. Neprehanim kdyz reknu, ze podle posledni vety by slo napsat pokracovani...
Jajsemto
  26. 6. 2014, 10:13
Četl jsem několik knih těchto autorů a Ledová bariéra se mi líbila nejvíc. Čtivý a napínavý příběh pro chvíle, kdy si chcete oddechnout od náročnějších knih.