Čaj o páté

Čaj o páté

Motto - 2012
ISBN: 978-80-7246-604-7

Motto (2012) 978-80-7246-604-7 160

Myslíte si, že umíte docela slušně anglicky, ale nemáte zdání, co by mohlo být „greasy spoon“ nebo co znamená věta „Pull the other one!“? Pak se vydejte s Claudií Hunt na zábavnou cestu anglickým všedním dnem. Dopřejte si skutečně dobrý cream tea, zajděte do pubů a Cider Houses, vyjeďte si na vyhlídkovou jízdu Londýnem plným života a jen tak mimochodem objevte místní zajímavosti a kuriozity, ale hlavně angličtinu, jakou se skutečně hovoří! (Založil/a: al-ma)

Magyana
  1. 11. 2016, 17:29
Příjemná knížka.
V jednotlivých kapitolách se naučíte (nebo si zopakujete) hromady frází a slovních obratů, mnohdy takové, jaké v učebnicích nenajdete. Krom toho se také zábavnou formou dozvíte něco z historie - třeba proč jsou Britové takoví milovníci čaje.
Přesto mi trochu nesedělo, že autorka čtenáře oslovuje jako muže - ano, mělo to jakés takés dějové opodstatnění, ale toto je ten typ knihy, po které sáhne spíš žena.
MargarethMatthews
  31. 7. 2012, 12:48
Mohu říct, že lepší a zábavnější formu "učení se", jsem ještě nepotkala :). Naprosto úžasnou formou si oprášíte angličtinu a ještě poznáte něco z britského světa. Kdyby tu bylo deset hvězdiček, nestačilo by to - really!