Lovkyně informací

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3463-2

Knižní klub (2012) 978-80-242-3463-2 320

Vanessa Michael Munroeová má mimořádný talent pro jazyky (ovládá jich dvaadvacet) a za sebou tvrdý výcvik v zacházení s nožem. Obstarává informace, většinou v zemích třetího světa, pro firmy, vlády i jednotlivce. I proto, že se narodila v Kamerunu (manželům-misionářům), kývne na zakázku naftaře Richarda Burbanka, jehož adoptivní dcera Emily se nevrátila ze safari v Namibii. V doprovodu rodinného přítele Milese Bradforda se Vanessa s falešným pasem vydává do Afriky, tam ji však dostihne jak pravda o Emilyině osudu, tak její vlastní minulost… a Vanesse nakonec nezbude nic než pomsta.
Překlad: Irena Steinerová (Založil/a: malc8k)

Taylor Stevens Taylor Stevens
*1972

Barabura
  21. 2. 2014, 10:08
Jelikož hrdinka je přesně žena, kterou bych chtěla být a jedná přesně podle mých představ, jak by se jednat mělo, tak to pro mě byla opravdu výborná kniha. Akce, napětí, vášeň, láska, hrůza, psychický vypětí a hlavně inteligentní dialogy a sympatičtí hrdinové.
Tiwala
  24. 3. 2015, 21:47
Vůbec nechápu, jak jsem Lovkyni informací zvládla dočíst do konce. Tohle bylo opravdu hodně špatné. Vůbec nechápu, jak si někdo může vůbec dovolit takovouhle hrůzu porovnávat s geniálním Miléniem ...
Rutsuka
  11. 4. 2014, 8:39
Zajímavý příběh, neobvyklé prostředí, super hlavní hrdinka. Knížka se čte velmi dobře, i když chvílemi jsem se pozastavila nad ne uplně dokonalým překladem. Občas je taky příběh trochu moc nereálný (respektivě reálný ve světě Indiana Jonese nebo Jamese Bonda, ale ne v normálním světě), ale to k thrillerům a detektivkám a vlastně k beletrii obecně holt patří. Ale celkově se mi kniha moc líbila a přišla mi originální, a už se těším, až si přečtu další díl. Hodnocení cca 90% - radši zaokrouhluji nahoru, takže dávám plný počet :)
Jasanek
  5. 11. 2013, 18:40
Na úvod je třeba číct, že srovnání s Lisbeth je jen marketingový tah. Michael je úplně jiný typ ženy. Je tvrdá, nekompromisní, chladnokrevná, zkrátka pořádná vraždící bestie, která má navíc mimořádný talent na jazyky.

Kniha se dobře čte, je napěchovaná akcí, a žene se neustále kupředu, problém jsem měl s knihou jediný, já jsem ji nevěřil. A když nevěříte hlavní postavě, ne proto, že před vámi něco tají, ale protože je až tak dokonalá, že to není možné, pak je náročné se nechat příběhem úplně pohltit. Jistě, má své démony, jak se neustále dozvídáme, ale ve výsledku, ani "démoni" nám ji nezlidští.

Nicméně je to vydařená kniha, která se určitě dočká i zfilmování.
Adele
  28. 9. 2014, 12:33
Tahle knížka je prostě parádní!! K tomuhle žánru jsem přišla teprve nedávno a musím říct že mě baví. Zvraty v poslední části knížky, mě donutili ji vždy sklopit a říct "jako vážně?" Co mi trochu vadilo a sem tam nešlo přes "jazyk" bylo, že to nevyprávěla sama Vanessa, mám tento způsob psaní raději. A co mi vadilo trochu víc bylo hrozně moc míst v Africe. Ze začátku jsem se snažila orientovat, to se mi ale stejně nepodařilo tak jsem to pak vzdala a jen sledovala že jedou pryč, tady by klidně mohla být na začátku nějaká mapka těch míst (už jsem to u pár knih viděla), mě osobně to totiž mrzelo že v tom mám zmatek. Za mě 85%
Samael
  14. 4. 2013, 19:31
Když jsem četl recenze a komentáře od kritiků,musel jsem si tuhle knihu koupit.Absolutně nechápu srovnávání s Lisbeth Salanderovou!!Copak je Lisbeth nějaký stroj na zabíjení(ne že by neměla sklony k násilí).Rozdíl mezi Lisbeth a Vanessou je strašně velký a společného mají opravdu málo.To ovšem nemění nic na tom,že je to dobré čtení.Je to hodně akční a myslím,že si Vanessa své fanoušky v klidu najde.
dalimoni
  12. 7. 2012, 8:19
Pro mě strhující dílo, které mě nutilo číst rychle až do konce a i přes podle mě mírně slabší ukončení knihy určitě 5 hvězdiček. Hlavní hrdinka velmi drsná, ingeligentní a impozantní žena. Autorka určitě tuto postavu nenechá spát a snad se brzo dočkáme dalších příběhů.
anetko
  22. 8. 2012, 8:20
Možná jsem stále ještě nakažena Larssonem, ale očekávala jsem jakousi Salanderovou v těle nové hrdinky. I tato hrdinka se ocitala úplně v jiné dimenzi, plné napětí, nečekaných obratů a vnitřní síly, která ji přes některé události hrdě přenášela dál. Člověk byl napnutý, co bude na další stránce, jak se vše vyvrbí - a vždy se mi stávalo, že najednou přišlo uplně jiné vyústění než jaké jsem čekala, což mě drželo stále ve střehu. Byla to pecka! Je to trošku jiný žánr, než který v poslední době letí, ale možná právě proto stojí za to si tuto knihu přečíst a opustit už společenské klišé.
cachanell
  15. 1. 2017, 8:38
Polovina komentářů tady srovnává knihu s Mileniem. Já Milenium ještě nečetla, takže s hlavou čistou jsem se vydala vstříc dobrodružství Lovkyně informací. Pro mě normální knížka, místy zajímavá, místy napínavá. Žádná bomba, kdy bych si sedla na zadek, ale taky žádný průšvih. Na čtyři hvězdičky. Akorát mám z této knihy ten správný pocit, abych si vyhledala další díly.
mishelin
  3. 5. 2013, 22:13
Milenium jsem sice ještě nečetla, ale tahle knížka mě dostala. Zajímavý námět. Zajímavé prostředí, zajímavá hlavní hrdinka. Knížka mě opravdu mile překvapila a musela jsem si koupit i Neviňátko, které zatím také vypadá moc dobře
Merit
  5. 6. 2016, 21:15
Na rozjezd to není špatné. Jenže je to hrozně přitažené za vlast. Přestože se kniha čte jedním dechem, chybí jí uvěřitelnost.
DejnaDee
  10. 2. 2015, 13:08
Zdařilý a velmi podrobný popis afrických poměrů a Afriky vůbec. Velké očekávání už pro jakousi podobnost hlavní hrdinky s Lisbeth Salanderovou, (alespoň jak jsem se dočítala) se nekonalo a do jisté míry pro mne bylo i zklamáním. Příběh byl sice čtivý, ale jinak celkem průměrný.
Matěj
  13. 7. 2014, 21:55
Něco tomu chybí. Tu romantickou fázi bych úplně vymazal, ale potenciál tu je. Uvidíme jak bude vypadat pokračování.
mitulka
  5. 2. 2013, 14:33
Kniha byla opravdu moc dobrá, četla se dobře a měla jsem z ní velice dobrý pocit. Trochu mi vadilo, že tam bylo moc míst, kde se pohybovali, ale to je jen drobnost. Dávám plný počet hvězdiček.
kappa
  6. 9. 2012, 15:15
docela dobrý, ale myslím si,že autorka úplně nevyužila potenciál knihy, která je srovnávána s Larssonem a jeho Lisbet Śalanderovou. Je to dějově hodně osekané, kniha by určitě snesla aspoň 100 stran navíc. Nicméně, na to že je to spisovatelčina prvotina, tak dobrý. Můžeme jen doufat, že pokud bude pokračovat, tak že se rozepíše trochu víc.
Ivana4
  15. 2. 2014, 20:20
Hodně dávám na komentáře a recenze od uživatelů a také jsem si ji hned musela koupit. Vůbec jsem toho nelitovala. Skvělá kniha plná napětí.
properjoey
  1. 9. 2013, 17:15
Taky bych Vanessu nesrovnávala s Lisbeth...skoro bych řekla, že je mi sympatičtejší, možná větší magor, možná víc zraněná. Knížka se skvěle četla, vtáhla mě do děje a já si přála být v Africe s ní...
ivcanem
  3. 4. 2013, 10:20
Zajímavé prostředí, zajímavý námět, čtivé, sice pro mě ne jedním dechem, ale třeba mám slabé plíce. Autorka prý chystá pokračování, jsem zvědavá a plná očekávání.
loner
  8. 2. 2013, 22:13
Velmi příjemná kniha, děj má od prvních stránek spád, zajímavé prostředí. Možná jsem čekal svižnější závěr, ale .... možná je to jen můj dojem. 4/5
Teriki
  25. 12. 2012, 21:04
Neříkám, že mě kniha zklamala, ale nejspíše nenaplnila mé očekávání. Avšak docteno pred par hodinami, tak nad pribehem stale uvazuji.
Kantilena
  26. 7. 2012, 12:31
Včera jsem ji dočetla a jsem z příběhu rozčarovaná. Mísí se ve mně různé pocity - zadostiučinění, zklamání a smutek (u některých pasáží mi běhal mráz po zádech, pak přišla hrůza, adrenalin, ze spádu, jaký to nabralo, ale i strach, jak to dopadne),ale především skvělý pocit, že jsem si ji přečetla, protože je super. Takže za mě dostává 1 a moc se těším na další díly! (kterých se nemůžu dočkat).
Magpie872
  13. 7. 2012, 18:22
Kdo se neztratil v pavučině afrických měst a států prožil spolu s hlavní hrdinkou Vanessou Michael Munroeovou příběh plný zvratů a místy až smrtelného dobrodružství. Dílo perfektně nastínilo politické a sociální poměry v afrických zemích. Kniha by bezpochyby mohla být podkladem pro napínavý thriller z neobyčejného exotického prostředí.