Kniha mrtvých

Kniha mrtvých Originální název: Book of the Dead

BB art - 2007
ISBN: 80-7381-114-6

BB art (2007) 80-7381-114-6 398

Newyorské přírodopisné muzeum obdrží poštou svou vzácnou sbírku drahokamů rozdrcenou na prach. Diogenes, který diamanty v románu Tanec smrti ukradl, tak dává o sobě vědět a provokuje. Aby muzeum získalo zpátky důvěru veřejnosti, oddělení pro styk s veřejností po horečném jednání naplánuje impozantní a extravagantní projekt. Jako nejlepší nápad se zdá znovu otevřít egyptskou Senefovu hrobku. Avšak muzeum má své temné tajemství hrobka je prokleta. Byla zazděna, aby se utajila řada bizarních úmrtí. Nyní Nora Kellyová vede ohromující expedici do suterénu, aby odhalila pozůstatek minulosti. Když hrobku otevřou, kletba se uvolní a lidé umírají. Mezitím DAgosta, Eli Glinn, Constance a Proctor připravují brilantní útěk chtějí dostat Pendergasta na svobodu z vězení Herkmoor. (Založil/a: skjaninka)

Barabura
  31. 8. 2015, 9:49
Musím říct, že pro mě byla tato vložená trilogie zpestřením příjemným celé série. Bylo to neskutečně napínavé a akční. Občas to bylo trochu překombinované a některé situace byly trochu na hraně, ale celkově to mělo hlavu a patu. Příběh byl propracovaný do detailů a to mě bavilo. Všechny hlavní postavy si prožily svoje pády a vzestupy a nakonec to skončilo, jak to skončilo. Celý příběh se posunul z roviny "normální detektivky" do psychologického dramatu. Těším se už teď na další pokračování Pendergastova života.
VerenaLord
  23. 1. 2016, 12:06
Kletby, otevření nové výstavy, úmrtí. Jak to pojmout? Takže, Diogenův plán mi přijde dost o ničem, na to, jak byl vykreslován v minulých knihách, jsem od něj očekávala sice zrůdné činy, ale jiného ražení. Celkově uvěznění Pendergasta nepřekvapilo, jeho útěk byl nevyhnutelností a nalezení Diogena taktéž. Ať to pojmu jakkoliv, četlo se mi dobře, příběh ubíhal, ale to je vše, co mohu říci.
Pend
  23. 5. 2013, 6:03
Celá trilogie včetně této její třetí části mi přišla slabší než jednotlivé knihy s Pendergastem. Příběh je sice rozvětvený, ale také ne vždy zcela původní - od vypůjčené postavy hraběte v Pekelné síře, po ohrožení výstavy v muzeu, kde čerpají autoři sami ze sebe. No a ten závěr v Itálii a na Stromboli mi přišel hodně uspěchaný a zkrácený.
Buřinka
  29. 9. 2016, 10:19
Četla jsem již před nějakou dobou, ale hodnotím na plný počet. Zajímavé prostředí a neméně zajímavá zápletka dává tušit příslib dobrodružství.... Setkáme se s Norou Kellyovou a starými známými - poručíkem D´ Agostou, schovankou Constance a samozřejmě nejdůležitější osobou - Pandergastem. Bez jeho dedukcí a myšlenkových pochodů by celý příběh byl o něco podstatného ochuzen...
horvis
  27. 2. 2012, 21:53
No, jelikož jsem přečet už skoro všechno od této dvojice, tak až moc tahle trilogie nedostala. Májí o hodně lepší knížky. Pravdou je, že z té trilogie je "Kniha smrti" nejlepší, ale vadí mi tam taková rozmělněnost, překotně se kupícími honičkami do Itálie, spíš takovými epizodami které ale nevyvolali opravdové napětí. Píšu s odstupem několika měsíců, tak nemůžu podat zřetelnější zpověď, ale to jen dobarvuje to, že mi celá ta trilogie tak nějak splývá v takovou šmouhu bez jasně vymezující rysů osobitého díla.

---------------------

Je to dlouho co jsem to četl, takže jsem zapomněl na Pendergastův útěk z vězení.
To byla asi nejlepší část knihy, pak už mi to zas přišlo tak moc se opakující a neoriginální, poněvadž něco dost podobného se odehrává po většinu knihy "Pekelná síra"
Saphir lune
  31. 3. 2016, 19:47
Od těchto autorů se mi četlo opravdu dobře zatím všechno, Kniha mrtvých rozhodně není výjimka, ale přišla mi oproti předchozím dílům komornější, političtější a míň akční, což nebylo špatně, aspoň jsem ji přečetla víc v klidu. Byla to první kniha o Pendergastovi, kterou jsem náhodně koupila podle obsahu a obalu, takhle naslepo knihy kupuju málokdy, tuhle ale brzo doplnila celá série
posic
  28. 10. 2011, 12:27
Volné navázání na knihy Pekelná síra a Tanec smrti, každým dílem se již fantastický příběh rozvětvuje. Pendergast se stává velice sympatickým hrdinou hned od 1. dílu. Kniha plná zvratů a očekávání. 5*