Pekelná síra

BB art - 2016
ISBN: 978-80-7507-547-5

BB art (2016) 978-80-7507-547-5 464
BB art (2005) 80-7341-490-2 458

Paznecht vypálený do zdi... Zápach síry ve vzduchu... Přišel si ďábel pro to, co mu náleží? Za dveřmi skvostného sídla v Hamptonu objeví zvláštní agent FBI Pendergast příšerný zločin, hrůzná jatka zdánlivě nadpřirozeného původu. Doutnající ostatky nechvalně proslulého uměleckého kritika Jeremyho Grovea a roztavený kříž, který mu vypálil znamení na hrudi, se našly v zamčené a zabarikádované podkrovní místnosti. Otisk kopyta na prknech podlahy a zápach pekelné síry připomínají legendární hrůzostrašné příběhy těch, kdo uzavřeli smlouvu s ďáblem. (Založil/a: skjaninka)

Aiobheann
  23. 11. 2012, 15:59
Podle mého názoru jedna z nejslabších částí série s agentem Pendergastem. Celkové tempo děje je oproti předchozím dílům pomalejší, rozuzlení zápletky je spíše zklamáním, odkazy na jiná literární díla působí nevkusně (např. postava hraběte Fosca vypůjčená z Collinsovy Ženy v bílém).
VerenaLord
  23. 1. 2016, 12:03
Moc pěkné, byť konec je trochu méně uvěřitelný, než předchozí příběhy, ale i tak povedený. Líbí se mi tyto fantasmagorie, byť nejsem fanoušek nadpřirozena tohoto ražení.
Pend
  21. 5. 2013, 6:05
Pátá kniha s agentem Pendergastem. Samostatně se jedná o slabší dílo, ale ona je vlastně první částí z trilogie, proto ten neuspokojivý konec, naopak poprvé jsem se setkal s Diogénem Pendergastem.
Bernadette
  27. 6. 2014, 13:38
Oproti předchozím dvěma knihám docela slabota... začátek vypadal opravdu slibně, první záhadná vražda navnadí, ale pak se děj začne tak nějak nudně vléct... Motivace vraha mi přišla naprosto nepřesvědčivá, rozuzlení prekombinované a konec tak nějak nedotažený. Navíc mě celou knihu hrozně rozčiloval nesympatický D‘Agosta...
Buřinka
  22. 9. 2016, 13:33
Jedna z "temnějších" knih Prestona s Childem. Pandergast si zločiny, které se tváří nadpřirozeně, vezme na mušku a věnuje jim svůj čas. Spolu s poručíkem D´Agostou hledají vysvětlení a zjistí, že za vším stojí jen člověk z masa a kostí. Kniha velmi dobře popisuje co s člověkem udělá "obyčejný" STRACH. Oceňuji větší počet stran :-)
horvis
  25. 5. 2011, 14:26
Podle hodnocení, bylo vysoké očekávání, které ale bohužel zůstalo nenaplněno.
Zdlouhavý úvod, rozkouzkovaný takovýma různýma epizodama, já nevim furt jsem čekal kdy to opravdu začně být pohlcující děj ale nestalo se tak a to už jsem byl v závěru knihy.
Jasně, že tam byli čtivé části, ale oproti mým oblíbeným dílům od této dvojice autorů, mě to celkem zklamalo. Čtivé ale né strhující.

---------------------

Nechápu, že ta kniha má tak dobrý hodnocení.
Oproti ostatním knihám této dvojice se mi zdá dosti slabá.
Od této dvojice spisovatelů bych vyjmenoval minimálně 10 lepších knih.
Tak např. Poklad, Ledová bariéra, Mayský kodex, Hlubinná bouře, Bouře (ta má zdlouhavý ůvoda cca až 100 stránek, ale dočíst to stojí za to), Zátiší s vránami, Rouhání, Kráter, Relikviář a Dračí hora, tak tyhle knihy považuju za lepší.

---------------------

Vůbec nechápu, proč má Pekelná síra tak vysoké hodnocení 86% (oproti jiným knihám těchto autorů). Má ta kniha celkem nudila od začátku do konce. Pořád jsem čekal, kdy se to nějak rozjede, kdy to začně gradovat a bude to napínavý (např. jako závěr "Bouře"), ale pořád nic a najednou byl konec.
Z Pendrgastovek se mi opravdu líbilo jen "Zátiší s vránami", ostatní díly mě moc nebavily.
Je to asi tím, že se to často odehrává v New Yorku a tak celkově taková městká krimi, nebo jak to mám popsat a už mi to příjde pořád dokola furt stejný, něco na způsob televizní inscenace v TV.
Mě baví číst knihy které se odehrávájí v atraktivních reáliích a tak celkově v přírodě.
Např. "Bouře", "Poklad", "Mayský kodex", "Ledová bariéra".
Z Pendergastovek kladně hodnotím jen "Zátiší s vránami" a "Kolo temnoty" ostatní Pendergastovky pro mě byli takové nemastné-neslané nuda, narůstal pocit dejavu.
TO zase knihy s hrdinou Wymanem Fordem od Prestona samotného se mi líbí mnohem víc !
Saphir lune
  11. 3. 2016, 18:12
I když se děj zpočátku rozbíhal trochu pomalu, po příjezdu do Itálie mě znovu silně vtáhl, stejně jako u předchozích dílů. Postavy, až na Pendergasta a Fosca mi tu ale nepřišly až tak zajímavé. Jako začátek Diogenovské trilogie je to slibné, konec rozhodně navnadí na další díl.
Ive.t
  12. 7. 2013, 11:22
První kniha, kterou jsem od této dvojice četla, mne naprosto nadchla. Rozuzlení pro mne nečekané, přečteno téměř jedním dechem. Těším se na další díla, která vzhledem ke komentářům ostatních, by měla být ještě lepší. Ohodnotím po srovnání s dalšími knihami.