V ringu s Bohem

V ringu s Bohem

Podtitul: příběh obrácení slavného boxera

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Karmelitánské nakladatelství - 2011
ISBN: 978-80-7195-488-0

Karmelitánské nakladatelství (2011) 978-80-7195-488-0 188

Slavný francouzský boxer Tim Guénard (*1958) vypráví o své dramatické cestě za láskou a odpuštěním. Když mu byly tři roky, opustila ho matka. Otec začal pít a chlapce týral. Pětiletého ho odvezli do nemocnice a po nějakém čase umístili do pěstounské péče jedné venkovské rodiny. Kvůli nespravedlivému obvinění byl v dospívání umístěn do polepšovny, kde zažil další šikanu. Velmi strádal nedostatkem lásky, což v něm vyvolalo nenávist k celému světu. Po čase z ústavu utekl a rok živořil jako dítě ulice v Paříži, kde zapadl mezi dětské prostituty. Poté ho policie našla a vrátila do ústavu pro mladistvé delikventy. Až v patnácti letech mu jedna soudkyně dala důvěru a umožnila jeho propuštění na svobodu. Vyučil se sochařem, zároveň začal intenzivně trénovat box, až se vypracoval k titulu mistra Francie. Další přelom v jeho životě znamenalo setkání s komunitou Archa, založenou Jeanem Vanierem, v níž prožil své obrácení. Postupně objevoval Krista, skutečnou Lásku, jež ho proměňovala a dala mu sílu vzdát se zakořeněné nenávisti. Dnes žije Tim Guénard s manželkou a dětmi na farmě poblíž Lurd. Kromě práce v hospodářství rád přijímá mladé lidi, kteří jsou v nesnázích nebo hledají své povolání. Často jezdí přednášet a vyprávět o svém životě. Je autorem několika úspěšných knih. (Založil/a: Elfovaran)

Tim Guénard Tim Guénard
*??.??.1958

Vikyna
  26. 12. 2012, 13:12
Nádherné svědectví člověka, který měl život tak těžký, jak jen si umíme představit. Ale popral se s tím až neuvěřitelně. Krásné povzbuzení i pro nás ostatní.
gogo26
  4. 7. 2012, 9:15
Krásná kniha - doporučil bych ji jako povinnou literaturu. Asi zatím kniha, která mě letos nejvíc zasáhla.