Nádhera života

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2615-4

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2615-4 232

V létě 1923 se Franz Kafka, který byl tehdy jako básník známý jen malému okruhu čtenářů, seznámil u Baltu s pětadvacetiletou kuchařkou Dorou Diamantovou. A během několika týdnů udělal to, co nepovažoval za možné: rozhodl se pro společný život v Berlíně v čase hyperinflace a sociálních nepokojů. Až do konce života v červnu 1924 se Kafka od Dory téměř neodloučil. Z tohoto příběhu stvořil Michael Kumpfmüller výjimečný milostný román. (Založil/a: al-ma)

Michael Kumpfmüller Michael Kumpfmüller
*??.??.1961

modi
  16. 3. 2013, 9:44
... úžasný příběh, u kterého jsem si nemohl nevzpomenout, jak jsem před mnoha a mnoha lety otevřel prvního Remarqua, a potom dalšího a dalšího .., a stejně tenkrát jako teď jsem nadával na ten zkurvenej svět, na to zlo a násílí, na tu všechnu jeho bídu a nemoci, a zároveň, se zatajeným dechem, jsem se pokoušel dotknout se té křehké “NÁDHERY ŽIVOTA” .. doopravdy, "SVĚT JE DIVNÝ MÍSTO PRO ŽIVOT” …