Relikviář

ISBN: 978-80-7507-623-9

BB art (2016) 978-80-7507-623-9 392
BB art (2007) 80-7381-046-8 388
Alpress (2000)

Znovu se objevují záhadné vraždy. Způsob provedení připomene všem, kdo se zúčastnili boje s Mbwunem, události v Muzeu dějin přírody. Tentokrát se ale oběťmi vražd stávají bezdomovci žijící v opuštěných tunelech newyorské podzemní dráhy. Do pátrání po Mbwunovi se pouští známý tým agent Pendergast, poručík DAgosta, doktor Frock a doktorka Margo Greenová. V jedné z obětí poznávají Grega Kawakitu. Postupně odhalují, že Kawakita objevil několik vláken rostliny, jíž se Mbwun živil, dokázal z rostlin izolovat drogu, díky které měl Mbwun obrovskou sílu a rychlost. Aby její účinky prověřil, nabídl ji jako zcela novou omamnou látku narkomanům a bezdomovcům. Při pátrání hluboko v newyorském podzemí v prostorách zapomenutého soukromého metra objeví svatyni Mbwunů... (Založil/a: skjaninka)

Magyana
  27. 1. 2016, 13:25
Relikviář příjemně překvapil. Přemýšlela jsem, jestli se dá z Mbwunova příběhu ještě něco vytěžit, ale autoři zasmečovali.
Dokázali příběh rozvinout a vygradovat, takže je akčnější a napínavější než první díl. Prostředí newyorkského podzemí je pěkně děsivé svou rozlehlostí a pro vyvrcholení příběhu naprosto perfektní.
Barabura
  29. 5. 2015, 8:47
Knihu jsem četla na druhý pokus, protože na první jsem se nějak nemohla začíst. A jsem moc ráda, že jsem jí dala druhou šanci. Byla to opět jízda. Sice by se mohlo zdát, že opakující se motiv z prvního dílu bude na škodu, ale opak je pravdou. Téma rostliny produkující drogu, která olivňuje genetiku člověka se nám tu krásně prohlubuje a autoři využívají přirozeně svůj prvotní nápad. Příběh je spojen s podzemním světem pod New Yorkem a pátrání je napínavé a odhalení "viníka" je opravdu překvapivé.
VerenaLord
  19. 5. 2015, 12:30
Hodnocení řadím na stejnou úroveň jako u předchozího dílu série. Taktéž mám stejné výtky a stejná plus. Aneb příběh je pro mě moc neuvěřitelný a moc komplikovaný, nereálný a zbytečně přeplácaný. Jinak opět oceňuji čtivost.
Pend
  17. 6. 2013, 20:09
Pokračování Relikvie a druhá kniha série o Pendergastovi. Tentokrát je hledání svatyně spojeno s občanskými nepokoji v New Yorku, které vyvolala matka jedné z obětí. Pátrání je tentokrát více týmové, Pendergast je jeho součástí.
Buřinka
  22. 9. 2016, 12:40
Relikviář volně navazuje na Relikvii. Opět spousta tajemna a záhad s kterými bojuje jak Pandergast, tak poručík D´Agosta a doktorka Greenová. Kniha je velmi čtivá a milovníky záhad jistě nadchne.
horvis
  28. 7. 2013, 0:57
Místy celkem akční a atraktivní četba, oproti Relikvii tady autoři šláply na plyn a přidali grády a některé postavy dost nečekaně překvapí. Ale celkový dojem ve mě euforii nevyvolává takže bych dal tak 3 hvězdy a četbu neopakoval.
Saphir lune
  20. 2. 2016, 6:02
Alespoň pro mě jsou tyhle Pendergastovské knihy hrozně dobře napsané, co se týče čtivosti. Moc se mi tu líbil systém podzemí, autoři v některých věcech trochu přehánějí, ale k tomu stylu mi to sedí a i díky tomu se to tak dobře čte. Baví mě právě ten balanc, kdy popisují něco fakt bizarního, ale zároveň si říkám, jestli to nemůže být pravda.