Tanec smrti

Tanec smrti Originální název: Dance of Death

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-751-0

BB art (2005) 80-7341-751-0 382

Pendergastův bratr Diogenes (velká záhada pro fanoušky Prestona a Childa) uvedl do chodu ďábelský plán, o němž Pendergast ví jen tolik, že existuje. Žádá svého přítele, aby jeho zlomyslného bratra našel a zastavil. Každý, kdo se někdy ocitl v Pendergastově blízkosti, děsivým způsobem umírá a Pendergast je hlavní podezřelý. (Založil/a: skjaninka)

Barabura
  13. 8. 2015, 19:15
Za mě musim napsat, že se mi tenhle díl zatim líbil snad nejvíc. Je to napínavý jak kšandy od začátku do konce. Všechny hlavní postavy jsou pěkně zapojený do případu. Pendergast se hodně zapotí a ostatně i ostatní, protože to není případ k vyřešení, to je osobní a tudíž mnohem víc silný příběh. A ta romantika tam, to je velice příjemná novinka.
VerenaLord
  19. 5. 2015, 13:38
Tohle byl myslím první Pendergast, ke kterému jsem se dostala. Oceňuji dobrý příběh, i když chvílemi mi přijde až moc překombinovaný. Ale i tak velice příjemné čtení se zajímavými zápletkami, ačkoliv chvílemi poměrně průhlednými.
Pend
  13. 7. 2013, 18:22
Druhá část trilogie (Pekelná síra, Tanec smrti). O trochu lepší než Pekelná síra, ale slabší než samostatné knihy s Pendergastem. Spousta věcí se opakuje, navíc se z toho stává souboj superpadouch vs superpolda. Ale aspoň závěr mě přinutil přečíst si i třetí část.
Buřinka
  26. 9. 2016, 13:43
Tanec smrti volně navazuje na Pekelnou síru. Příběh je napínavý a nabitý dějem od začátku až po samý konec. Setkáme se opět s poručíkem D´ Agostou a Pandergastovým bratrem Diogenem. Jak to jen toto duo autorů dělá, že se nepohádají, kdo a co napíše ? :-) Super kniha, doporučuji.
horvis
  27. 2. 2012, 21:42
Je to už asi 2 nebo 3 měsíce co jsem tuto knihu četl a od té doby už jsem přečetl asi
tři další, takže recenze už nebude tak autentická.
Myslím, že kniha navazuje jako druhý díl na Pekelnou síru.
Pekelná síra mě zklamala, Tanec smrti je lepší a končí tak, že člověk automaticky musí
číst i třetí díl aby věděl co se bude dít s Pendergastem dál.
Ale celkově mě "Tanec smrti" nenadchnul. Postupně jsem přišel co mi vadí u většiny knih které označím za slabší. Je to New York, knihy - Kabinet Kuriozit, Relikvie, Relikviář, Tanec smrti, Kniha mrtvý - příjde mi to takový už moc se opakují scény, pořád stejné prostředí vetšinou v NY. Vesměs všechno to jsou Pendergastovky. Proto za nejlepší Pendergastovku považuji "Zátiší s vránami" která se odehrává v přírodě a je hodně pestrá.
Saphir lune
  20. 3. 2016, 6:31
Velmi dobrý díl, autoři to s pointami a vyprávěním opravdu umí. To, jak příběh odkrývají jen po kouskách vytváří velké napětí a zvědavost, takže mám knížku skoro jedním dechem přečtenou. Diogenes je hodně zvláštní psychopat, líbilo se mi jeho uvažovaní nad nejběžnějšíma věcma.. ty jeho monology byly docela vtipný. Díl "končí" mnohem víc otevřeně, než Pekelná síra, spíš mi přijde Tanec smrti a Kniha mrtvých jako jeden díl rozdělený na dvě knihy.