Lvi přicházejí

Lvi přicházejí Originální název: Die Löewen kommen
Poprvé vydáno celosvětově: 1969

Albatros - 1978

Albatros (1978)

Richterův dobrodružný román Lvi přicházejí zavede čtenáře do Afriky na konci 19. století, kdy vrcholila snaha vyspělých kapitalistických zemí - Velké Británie, Francie a Německa - získat pro sebe co největší část tohoto přírodním bohatstvím tak oplývajícího kontinentu.
Bohatě rozvětvený a barvivě vyprávěný příběh nás seznámí s prostým - pro nás však exotickým životem v kikujské vesnici, jehož klidnou hladinu naruší zločin spáchaný z touhy po majetku. Očima hrdinů této knihy - několika afrických vesnických dětí a bílého chlapce, sirotka, kterého se afričtí vesničané ujali - sledujeme s napětím důsledky tohoto zločinu i jeho konečné objasnění. Spolu s nimi se však také dozvídáme o hrůzách otroctví, o lovech na otroky, o nelidských podmínkách v Angličany zakládaných pracovních táborech. Spolu s nimi se stáváme svědky postupného pronikání bílých kolonizátorů do nitra Afriky, postupné kolonizace, jež zdánlivě přináší světlo civilizace, ve skutečnosti však znamená jen další zotročení Afričanů, a jež je příčinou mnoha změn narušujících jejich život.
Richterův dobrodružný příběh tedy nejen udrží čtenáře v napětí do poslední stránky, ale přinese mu spolu s výstižným a barvitým obrazem africké krajiny a přírody i mnoho zajímavých faktů z historie afrického kontinentu.
Edice: Knihy odvahy a dobrodružství (KOD) (Založil/a: vladislaus)

Götz Rudolf Richter Götz Rudolf Richter
*01.08.1923