Tajemství pytlácké jeskyně

Tajemství pytlácké jeskyně Originální název: Tam, za rekoj

Albatros - 1981

Albatros (1981) 230

Tajemství pytlácké jeskyně nás zavádí na svahy kavkazských hor a poskytuje nám důvěrné seznámení se svéráznou kavkazskou přírodou. Zároveň nám umožní nahlédnout do osudů mladého lesníka Saši Molčanova. Sašova otce, také lesníka, připraví o život rána z pytlákovy pušky. Tehdy se Saša rozhodne pokračovat v otcově díle: bdít nad lesní přírodní rezervací. A tu budeme se zaujetím sledovat exotické líčení kavkazské přírody v jejích věčných proměnách, v koloběhu čtyř ročních období. Osamělé toulky lesníků a ochranářů přírody, krkolomné výstupy botaniků, odchyt zvěře pro zoologické zahrady aj. To všechno jisté upoutá zájem čtenáře, zejména čtenáře městského. Vyprávění má však ještě další rovinu: Pravidelný koloběh drsného, ale poklidného života zčeří podezření, že v lese řádí organizovaná tlupa pytláků. Podezření se ukáže oprávněným. A tak se staneme bezděčnými svědky pátrání lesáků i milice po pytlácké bandě, dramatického boje s ní i jejího zneškodnění.
Edice: Knihy odvahy a dobrodružství (KOD) (Založil/a: vladislaus)

Vjačeslav Palman Vjačeslav Palman
*1914