Údolí tyrannosaura

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-780-3

BB art (2006) 80-7341-780-3 390

V pustině Nového Mexika je zavražděn hledač dinosaurů. Umírajícího nalezne místní usedlík Tom Broadbent a převezme od něj zápisník spolu se slibem, že ho doručí jeho dceři. Rozjíždí se napínavé pátrání Toma po totožnosti neznámého a obsahu šifrovaného zápisníku. Pomůže mu svérázný mnich bývalý šifrant CIA a zjistí, že jde o ohromující objev: historicky nejzachovalejší úplnou zkamenělinu tyrannosaura. Ale vše se komplikuje policie z vraždy prospektora podezírá právě Toma a navíc po jeho stopách jde i nájemný vrah ve službách bezskrupulózního paleontologa, který si chce objev přivlastnit a získat tak slávu i bohatství (Založil/a: skjaninka)

Keatin
  16. 11. 2013, 10:13
POZOR!!! OBSAHUJE SPOILER!!!
Dynosauří tematika mě opravdu hodně chytla, k tomu mistrovští spisovatelé a úspěch zaručen. A ani mi nevadila spousta odborných vědeckých pojmů. Mám od těchto autorů ještě spoustu knih před sebou, a to je jen dobře. Drobná výtka: neumře nikdo z kladných hrdinů, ačkoliv někteří přežili více než Terminátor, trochu "neuvěřitelné".
jaryj07
  17. 8. 2014, 9:36
Výborná oddechovka. Knížky tohoto ražení nejsou úplně mojí oblíbenou četbou, ale musím uznat, že tato knížka je velmi povedená a svůj účel splnila. Žádné složité čtení neočekávejte a stejně tak se nedá očekávat nějaká velká překvapení v příběhu ani v konci. Musím říci, že zasadit takový akční příběh do oblasti paleontologie je určitě velké plus. Pokud se mi dostane od tohoto autora do ruky další kniha určitě si jí přečtu. Ale v pořadníku na prvních místech určitě nebudou.
Casey
  25. 8. 2015, 9:45
Oddychovka, která neurazí. Děj má spád, je čtivý, ale k pěti hvězdám mi přece jen něco chybělo. Za přečtení ale určitě stojí.
Buřinka
  30. 7. 2016, 13:04
V tomto příběhu mého oblíbeného autora (a dua autorů) je děj nabitý od samého počátku až po samý konec. Jsem ráda, že hrdinové přežili ač to tak chvíli před koncem vůbec nevypadalo... doporučuju. Kniha napětím přímo sálá :-)
MMacicekk
  11. 7. 2015, 13:29
Baví mě knihy, ve kterých se dozvím zase nějaké nové informace, tady tedy o dinosaurech a kráteru Chicxulub (přiznám se, že jsem si musela vyhledat, jak se to vůbec vyslovuje). Zajímavý konec, kdo ví, jak to všechno vůbec bylo doopravdy :) Každopádně, kdyby dinosauři nevyhynuli, tak se vůbec nevyvinou větší savci, natož lidé.
Erlif
  14. 6. 2012, 13:06
Dost dobrá knížka, zajímalo by mne kam tito autoři chodí na nápady o čem psát...
Rozhodně se vyplatí ji přečíst, myslím, že nemůže nikoho urazit... Občas jsou tam nudnější pasáže, ale prokousat se až na konec, stojí za to :-)
horvis
  27. 2. 2012, 21:57
Skvělá knížka.
Zajímavá, plná přírodních scenérií, osobních dramatů a napínavá v průběhu celé knížky.
Zase jedna z knih kterou budu schopen přečíst vícekrát.
Ta se opravdu povedla a udělala mi velkou radost.