Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Srdce v ohni

80%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Srdce v ohni

Podtitul: Můj život kněze uprostřed současného světa


Autor:
Originální název: Coeur de pretre, coeur de feu

Nejnovější vydání:
Portál - 2012
ISBN: 978-80-262-0070-3
Počet stránek: 312
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 3x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Portál (2012) 978-80-262-0070-3 312

Jako duchovní působí Guy Gilbert už přes 45 let. Je známý jako kněz oblečený v černé kožené bundě a vychovatel problémové mládeže. Tento objemnější svazek zasvětil svému povolání a úvahám o svém vztahu k církvi, hierarchii, současným problémům církve, o nichž se hodně diskutuje, jako jsou pedofilní skandály, otázky celibátu kněží, věnuje se i možnostem uplatnění žen v kněžské službě, svému vztahu k vývoji moderní společnosti, kněžské osamocenosti apod. Dělí se s čtenářem o své radosti, přání i zklamání. Rozvíjí reflexe protkané krátkými příběhy ze života, jako tomu bylo i v jeho předchozích knihách, odpovídá na otázky. (Založil/a: al-ma)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

PiGiFr
60% 60% 60% 60% 60%
  14. 4. 2015, 20:01
Kniha je jako srdce v ohni. Guy Gilbert však neotvírá ani tak své srdce, jako spíš ukazuje pouze vnější stránku svého života. Není divu. Koho by v dnešní době zajímalo, jak moc je jeho obrovské dílo zakořeněno v modlitbě. Bez ní by nemělo šanci obstát ani dílo a ani člověk člověk by neustál psychicky tak náročnou práci. Je v tom "něco víc", Někdo víc - Bůh.

V knize najdeme zamyšlení nad situací dnešní církve, sdělení zkušeností, příhod a zážitků ze života, z práce s lidmi, povzbuzení křesťana v jeho víře, nebo nejen kritika chování společnosti ale i návrhy řešení současných situací. Občas mi ale připadlo, a to i přes neustálou pozitivní energii, kterou Guy i skrze knihu vyzařuje, jako by autor brečel sám nad sebou a potřeboval si od něčeho ulevit. Těžko říct od čeho, ale nejspíš to bude stejně nepochopitelné, jako je nepochopitelné samotné kněžství, na němž má podíl Guy Gilbert. A tak mi nakonec zbyla jen otázka. Proč byla kniha vlastně napsána?