Temné časy

Temné časy

Fantom Print - 2012
ISBN: 978-80-7398-172-3

Fantom Print (2012) 978-80-7398-172-3 384

Hrdinové následujících příběhů jsou obvykle rádi, když se jim podaří přežít další den bez toho, že by je někdo bodl do zad či zavedl do smrtící pasti. A aby se to nestalo, musí být pořádně tvrdí a drsní nejen k sobě, ale hlavně k ostatním. Podobně jsem musel být tvrdý a drsný já, když jsem dával dohromady tuto antologii. Původně jsem si do této antologie představoval příběhy ve stylu Stevena Eriksona, Glena Cooka, Toma Lloyda či Joea Abercrombieho, tedy jakousi kombinaci drsných hrdinů, žoldnéřských jednotek, temné magie, krvavých obětí a spoutaného sexu. Když mi ale začaly chodit první nápady autorů, uvědomil jsem si, že temná fantasy může být mnohem rozmanitější, než jsem si vůbec dokázal představit. Že je to slečna velice přizpůsobivá a ohebná, které nečiní problémy „pomuchlovat se“ i s jinými žánry. A právě to bych rád ukázal v Temných časech - jak se z temné fantasy stala temná fantastika. (Založil/a: lera)

Martin Fajkus Martin Fajkus

bronn
  31. 12. 2013, 14:37
Skvělé příběhy, snad jsem kromě povídky Na půdě, mě zaujali všechny. Nejvíce zabodivali Jazyk ohně, srdce ledu a Boží pěšáci, u druhé zmíněné jsem se výtečně bavil autor má skvělý smysl pro humor.
Shiro
  22. 1. 2013, 13:19
Tak tyto temné příběhy jsou opravdu povedené. I druhý příběh (Na půdě - steampunk) o kterém jsem si před přečtením myslel, že se mi nebude moc líbit, mně nakonec dostal. Ale asi nejvíc se mi líbily příběhy od sester Lukačovičových "Jazyk ohně, srdce ledu" a "Trny v očích"