Druhá kniha krve

Poprvé vydáno celosvětově: 1984

Laser-books - 1997
ISBN: 80-7193-021-0

Laser-books (1997) 80-7193-021-0 212

Knihy krve nejsou pro citlivé nátury. Jestli už máte dost příběhů na dobrou noc, které jen čerpají z o mnoho kvalitnějších autorů, tak potom vás zajisté potěší, že jste objevili mistra hororu Cliva Barkera, který se v posledních letech ukázal jako autor v tom nejlepším slova smyslu šokující. Kdo však okusí jeho bizarní světy, pro toho už není návratu... (Založil/a: petuushkaaa)

Tomáš Fiurášek
  6. 11. 2014, 15:00
Druhá kniha krve Cliva Barkera na mne udělala hodně velký dojem. Clive je skvělý spisovatel, snílek a umělec ve všech směrech, literatury nevyjímaje. Tohle je jedno z dalších umění, které spatřily světlo světa, díky autorově temné zvrhlé fantazii, a troufám si říci, až démonické imaginaci. Nápady opět velice originální, a ona chladnost, s jakou popisuje autor drsné a brutální scény staví, alespoň pro mne, toto díla do světla umění, které jsem nikdy nechápal, ale hluboce obdivoval. Jeho originální nápady činí z těchto Knih krve (myšleno obecně) opravdu jistou úroveň hrůzy, na kterou nemá jen tak ledajaký autor, a která vám zaryje své špinavé drápy pod kůži a nehodlá se vás pustit.
Rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

PS: 4 hvězdičky proto, že už napsal lepší díla, ale i tohle je téměř dokonalé.
Vorobok
  22. 3. 2014, 18:04
Pro mne o stupeň lepší než První kniha krve. Občas slušnej splatter, hlavně v povídce Jacquelina Essová: její poslední vůle. Všechny povídky byly velice poutavé, avšak u žádné jsem se nedokázal spokojit s jejich závěrem. (Tedy až na první povídku). Prostě mi přijde, že si Barker nedokázal poradit s ukončením děje. (Nebo to tak má bít, u něj člověk neví co se mu může honit hlavou.