Politické strany moderní Evropy

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Portál - 2012
ISBN: 978-80-262-0275-2
Vyšlo jako e-kniha

Portál (2012) 978-80-262-0275-2 728 Vyšlo jako e-kniha. e-book (pdf)
Portál (2005) 80-7367-038-0 727

Jedná se o popis a analýzu stranicko-politických systémů jednotlivých evropských států a to jak členů Evropské unie, tak i některých nečlenských států. Analýza jednotlivých stranických systémů se nejprve stručně zaměřuje na historii daného systémů a poté na současný stav. Jednotlivé systémy se rovněž snaží zařadit typologicky, přičemž používá několik teoretických rámců.
Důležitou součástí každé kapitoly je rovněž stručný popis všech relevantních politických stran působících v daném stranickém systémů. (Založil/a: Shiva)

Michelle S
  25. 6. 2013, 16:35
Velmi zajímavá analýza evropských stranických systémů. Ač jsem knihu četla jako studijní materiál, dost mě bavila a kdykoliv potřebuju obnovit či doplnit znalosti o pol. systémech určitých evropských zemích, sáhnu po ní.
Shiva
  24. 5. 2012, 8:20
Unikátní vpravení do problematiky stranických systémů. Doporučuji všem, kteří se zajímájí o stranické a politické systémy evropských států.