Mayský kodex

Mayský kodex Originální název: Codex

Alpress - 2005
ISBN: 80-7362-085-5

Alpress (2005) 80-7362-085-5 438

Tři bratři se sejdou ve vile svého otce, kam se je starý pán pozval. Místo něho k nim však promlouvá pouze videokazeta s nahrávkou. Otec, výstřední boháč, nashromáždil půlmiliardový majetek vykrádáním historických hrobek. Teď ovšem v předtuše blízké smrti se svým bohatstvím odjel neznámo kam. Hodlá se nechat pohřbít i s penězi. Je na synech, pokud stojí o dědictví, aby otce co nejrychleji našli. Po zmizelém začnou pátrat nejen synové, ale také jeho bývalý společník, který pod záminkou pomoci pečlivě skrývá své hrůzné úmysly. Kdo vlastně může uspět? Nedají se nějak využít staré mayské zápisky s popisem účinků neznámých léčivých rostlin? Nebo je to jen falešná stopa? (Založil/a: skjaninka)

Erlif
  14. 6. 2012, 13:08
První knížka, kde nevystupuje Pendergast, která se mi dostala do rukou... A musím řít, že opět se velmi dobře četla, napínavá je až až, o vraždy také není nouze a pár šoků člověk při čtení rozhodně utrpí, od těchto dvou autorů očekávejte tedy naprosto vše..
khumbu
  29. 11. 2016, 10:19
Prostě paráda, co víc dodat...Dzungle i Hauser. Barevně popsáno, skoro jako film. Prestonova perla. A to jsem cetl moc knih Lincolna Childa i od Douglese. Pokud ji sezenete neváhejte se do ní pustit.