Stát a mezinárodní vztahy

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Portál - 2005
ISBN: 80-7178-910-0

Portál (2005) 80-7178-910-0 240

Učebnice oboru státověda je zpracována na základě nejnovějších proměn mezinárodní politiky.Obsahuje nezbytné definice, grafy, politologické teorie, citace hlavních teoretiků oboru. Zabývá se hlavními rozdíly mezi domácí a zahraniční politikou, globalizací a heterogenními tendencemi v politice, různými typy státu v mezinárodním kontextu, mezinárodním bezpečnostním systémem, efektivností vládnutí v postmoderní demokracii, státní suverenitou v mezinárodním systému a hlavními teoriemi státu v globálním světě.

Zdroj: kosmas.cz (Založil/a: Shiva)

Ducii
  3. 10. 2014, 16:29
Autor přichází s velmi zajímavými a podnětnými myšlenkami. Kniha se dobře četla a až na nějaké úvodní pasáže, kde definuje vnitrostátní a mezinárodní mi vše přišlo dobře srozumitelné a pochopitelné. Dávalo to logiku, argumentace byla konzistentní a jasná. Kdyby takhle vypadaly všechny státnicové knihy, hned bych byla šťastnější:-)