Dějiny lékařství v českých zemích

Dějiny lékařství v českých zemích Originální název: Dějiny lékařství v českých zemích
Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Triton - 2004
ISBN: 80-7254-424-1

Triton (2004) 80-7254-424-1 248

Kniha představuje dějiny medicíny v českých zemích.Zájemci z řad odborníků i laiků se mohou seznámit s tím, jaké zdravotní potíže pronásledovaly naše předky, jak proti nim bojovali, jak byla organizována zdravotní péče, i s vývojem medicíny jako vědy. Proměny ve výskytu nemocí, postup profesionalizace a specializace osob zabývajících se léčením i rozvoj medicínských institucí a disciplín se všemi peripetiemi budou sledovat v širším kontextu sociálních dějin našich zemí a současně na pozadí vývoje světové medicíny. (Založil/a: Nemo)

CarolineS
  14. 9. 2012, 11:22
Tuto knihu jsem četla za účelem celostátního kola dějepisné soutěže a musím říct, že jsem pyšná, že jsem ji přečetla až do konce. Opravdu není jednoduchá na přečtení, jedná se o vědeckou publikaci na vysoké úrovni. Nicméně člověk se doví opravdu do podrobna, jak to vypadalo s naší medicínou od pravěku přes středověk v podstatě až do dnešní doby. Obdivuju její autory, že si dali takovou práci s jejím napsáním!