Cesta slepých ptáků, Runa Rider, Sluneční jezero

Originální název: Cesta slepých ptáků, Runa Rider, Sluneční jezero

Albatros - 1989
ISBN: 13-123-89

Albatros (1989) 13-123-89 512

Dobrodružná výprava za otazníky kolem Verneovy návštěvy Islandu a jeho knihy Cesta do středu Země nakonec přivádí naše hrdiny chirurga, speleologa a přírodovědce Dr. Jiřího Kameníka, psychologa Dr. Gudmundura Bjelkeho, fotografky Aleny Králové a horského vůdce Leifa Thorguna z tajemných jeskyní pod islandskými horami až do Jižní Ameriky. Postupně zjišt'ují, že již dávno lidská civilizace navázala kontakt s mimozemskou civilizací. (Založil/a: milanr)

VaclavB
  4. 2. 2015, 13:49
Legendární dílo. Tuhle knihu jsem přelouskal poprvé v deseti letech a bylo to moje první setkání s vědecko-fantastickým žánrem. Bez obalu přiznám, že jsem tehdy věřil všemu, co jsem si přečetl a až rodiče mě vyvedli z omylu. I po letech je tahle kniha zatraceně dobře čitelná a místy i uvěřitelná, byť zejména obrazové přílohy vzbuzují spíše úsměv. Slepí ptáci jsou ale nádherná a dobrodružná cesta.