Nářek

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Albatros - 2012
ISBN: 978-80-7246-665-8

Albatros (2012) 978-80-7246-665-8 296

O šestnáctiletou Deirdre Monaghanovou jsou v životě důležité jen dvě věci: její harfa a nejlepší kamarád James. Pak se ale zúčastní zcela obyčejné hudební soutěže, jakých absolvovala už desítky, a náhle se kolem ní začnou dít zvláštní věci. V trávě roste příliš čtyřlístků a všude se objevují záhadní krásní cizinci, které často nikdo kromě ní ani nevidí. Zdá se, že bytosti, které dosud znala jen z pohádek, jsou skutečné a ona má s nimi něco společného… Jenže ne všechny pohádky mají šťastný konec. (Založil/a: Snicketka)

silvaren
  20. 11. 2013, 9:55
Jak jsem byla unešená z autorčiny série Vlci z Mercy Falls, do tohohle jsem se nemohla zaboha začíst. Příběh má vrtkavé tempo a nepochopitelné a hlavně nepředvídatelné zvraty, protože s vílami prostě nikdy nevíte, na čem jste. Láska mezi Deidre a Lukem je málo uvěřitelná, zvlášť když je její nejlepší přítel James o tolik zajímavější. K dočtení mě přiměl pouze autorčin výborný styl a skvělé ohlasy na druhý díl a teď, když jsem si ho přečetla, musím říct, že to za to utrpení rozhodně stálo. Můj výtisk měl navíc všechny levé stránky rozmazané, jako bych špatně viděla na blízko.
Wajny
  9. 6. 2016, 10:12
Bohužel nějak pořád nemůžu přijít na chuť autorčinu stylu psaní (sérii Vlci z Mercy Falls jsem ani nedočetla). Tento příběh je docela zajímavý, ale přijde mi až moc "přeslazený" a "hrdinský", že to nakonec byla v celku nuda. Láska mezi Deidre a Lukem byla taková nemastná neslaná. 3*
NikDisk
  25. 8. 2015, 9:23
O vílách jsem skoro nic nečetla, tak jsem na tuto knihu byla zvědavá. Četla se mi dobře, za chviličku jsem jí měla přelouskanou, ale bylo to opravdu veliké fantasy .... :P Takové lehké čtení na neděli, když venku prší.