Vítězství orlů

Originální název: Victory of Eagles

Argo - 2012
ISBN: 978-80-7387-572-5

Argo (2012) 978-80-7387-572-5 280

Temeraire a jeho kapitán Laurence byli v závěru čtvrté části ságy rozděleni. Než se znovu sejdou, Napoleon podnikne invazi na britské ostrovy a tentokrát se mu s pomocí draků podaří vylodit se na anglické půdě. Noviková líčí dramatický průběh války, která vrcholí mohutnou bitvou, v níž nad Napoleonem zvítězí flotila admirála Nelsona. Laurence je za své zásluhy zproštěn trestu smrti, je však vypovězen do Austrálie, kam ho krom věrného Temerairea doprovází také dračice Iskierka. (Založil/a: Snicketka)

Naomi Novik Naomi Novik
*30.04.1973

Niaro
  11. 10. 2013, 1:52
Tak asi takhle....... autorka, v tomto dalším pokračování dobrodružství Temeraira s jeho kapitánem Laurencem, dodržuje svůj styl psaní (čte se to skoro samo), ale na druhou stranu také vyvíjí charaktery postav (a to podle mého názoru trochu v rozporu z předchozími díly a směrem Úplně Špatně). S Temereira v tomto díle udělala naivní hysterickou 13-ti letou školačku a z jeho kapitána zásadového světce, jehož striktní dodržování pravidel, alespoň mně, přišlo až otravné. Konec Vítězství orlů mě tak trochu naznačil, že prvoplán napsat ucházející historickou fantasy vystřídala touha vytřískat z předešlého úspěchu co nejvíce. K tomu navíc mám tušáka, že cílovou skupinou čtenářů mají býti spíše mladší ročníky. Díky čtivosti jsou 3 hvězdy málo, ale za obsahovou stránku 5 hvězd je až přehnanejch.