Originální název: Tři ze zoo

Melantrich - 1987
ISBN: 32-007-77

Melantrich (1987) 32-007-77 439
Melantrich (1977)

Kniha obsahuje romány: Veletrh splněných přání, Soukromá vichřice, Katapult.
První tři romány, v nichž autor odhaluje konzumní způsob života, sobectví, touhu po rychlém zbohatnutí a soukromém vlastnictví dnešního maloměšťáka a formou grotesky a satiry je pranýřuje a vykazuje ze života socialistické společnosti. (Založil/a: milanr)

Peetuliska
  8. 12. 2014, 6:23
První povídka: Popis každodennosti a všednosti dnů Milana Renče. Zde není na prvním místě příběh, který je v podstatě analýzou chození do práce, pojídáním sladkého a dialogy převážně se ženami, ale forma, jakou je to psané. Pro mě celkově to bylo nemastné neslané.
Druhá povídka: Tak tento příběh se mi oproti Veletrhu splněných přání líbil mnohem víc. Možná jsem si již navykla na autorův styl psaní, ale spíše se mi líbilo, jak popisoval všednosti a každodennosti několika párů, věkově odlišných a přesto tak podobných. Nějak žijeme, něco odmítáme, ale ve finále všichni dopadneme tak nějak stejně. Líbily se mi i úvahy v podobě vsuvek z jiných děl. Za mě perfektní ukázka běžného života, přání a tužeb.
Třetí povídka: Ze začátku příběhu mi byl Jacek Jošt těžce nesympatický, postupně mi ho bylo spíš líto a ve finále snad jen "Každý svého štěstí strůjcem" Obraz věčné nespokojenosti u teoreticky spokojeného manžela.

Nakonec musím knihu ohodnotit velice kladně. Po čase, kdy si zvyknete na autorův styl si můžete vychutnat jeho rýpaní a absurdnost hrdinů, jejichž život se stereotypně opakuje a kteří jsou permanentně s něčím nespokojeni.