Nejkrutější ženy v dějinách

Nejkrutější ženy v dějinách

Alpress - 2006
ISBN: 80-7362-202-5

Alpress (2006) 80-7362-202-5 299

Kniha detailně popisuje životní osudy patnácti žen, od 1. století po současnost, které z nejrůznějších důvodů zabíjely.

Příběhy vražedkyň, které se dopustily zločinů kvůli penězům, moci, panovnickému pletichaření a z mnoha dalších důvodů, přibližuje kniha v širokém záběru posledních dvou tisíciletí. Autorka se zamýšlí nad tím, lze-li jednotlivé zločiny vůbec srovnávat, zohledňuje při tom dobu a místo činu. Uvažuje, které vražedkyně byly a které nebyly prokazatelně duševně nemocné. Nejednou se autorka pozastavuje i nad tím, jaký je rozdíl, spáchá-li stejný zločin muž. (Založil/a: Nikola9999)

Mariana.
  11. 7. 2013, 19:55
Nice. Dobre napsane. Cetla jsem to tedy asi v 11 letech, ale i tehdy jsem cetla klasiku (tehdy francouzskou, ted si jedu na ruske mj.), takze myslim, ze je to stale dobre. Pribehy zen jsou mne osobne vzdy poutave. A vrazedkyne, ktera zavrazdila deti bezesporu dite i dospele dozene k myslence: "Jak, ale hlavne PROC?" Pricemz "jak" se vztahuje k: ... Jak je to mozne? ... Jak je mozne, ze takovi lide vubec chodi po tomto svete?... Jak tomu predejit...? Jak bych se zachovala a co bych udelala cloveku, kdybych jej mela napravit?. Resp. Zabila bych jej, bylo-li by to beztrestne nebo bych zvolila jiny zpusob. . . Nutne se clovek dostane k: " vezen stoji CR 1000 Kc denne a kolik treba konkretne u pedofila recidivisty stoji kulka do hlavy...?