Citový průvodce - Ota Reiner

Citový průvodce - Ota Reiner

Podtitul: Citový průvodce po Kutné Hoře

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Kniha líčí životní osudy Oty Reinera, kutnohorského fotografa a ochotníka, přítele a spolupracovníka Jiřího Ortena. Rodina Reinerových patřila jak k průkopníkům výroby radiových přijímačů v Československu, tak vynikla v oboru výroby filmů pro letecké snímkování a také lamp pro veřejné osvětlení. Kniha obsahuje vzpomínkové texty na Otu Reinera i ukázky z jeho tvorby. Zajímavá pasáž se zabývá historií podnikání rodiny Reinerových.
Vydal Klub rodáků a přátel Kutné Hory. (Založil/a: Lauermann)

Lauermann
  26. 5. 2012, 2:26
Kniha je zajímavým příspěvkem k přípomínce 70. výročí deportací Židů z Kutnohorska do koncetračních táborů, kde většina z nich našla smrt. Ota Reiner byl jedním z nich. A proto se na tohoto talentovaného fotografa, ochotnického režiséra a herce téměř zapomnělo. Kniha Citový průvodce Ota Reiner odkazuje k jeho poslendímu dílu Citový průvodce Ota Reiner, které vytvořil společně s Jiřím Ortenem těsně před jeho smrtí a nedlouho před vlastní deportací. Reiner vytvořil jedinečné fotografie Kutné Hory, kte kterým Orten dotvořil vlastní basně.