Krásné mosty České republiky

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Slovart - 2012
ISBN: 978-80-7391-617-6

Slovart (2012) 978-80-7391-617-6 240

Most je stavební konstrukce umožňující převedení horizontální komunikace přes vodní tok nebo jinou hlubokou překážku. A jak to vidí básník? K čemu jsou mosty přes řeku? Aby měl člověk blíž k člověku. Obrazová publikace představuje historické mosty naší republiky, které jsou důležitými stavebními památkami nejvyšší kategorie, ale i nejnovější a velmi odvážné mostní stavby, drobné kamenné venkovské mostky i lávky, jež jsou přes nepříliš velké rozměry pozoruhodnými a originálními architektonickými díly předních současných architektů. Železniční viadukty, ozvláštňující krajinu, velkolepé dálniční mosty, mosty jako součást hradů a zámků, mosty přes Vltavu, Labe, Radbuzu, Bílinu, Otavu… Mnohé z působivých fotografií jsou letecké snímky s nezvyklými pohledy na stavby známé jen z pohledu chodce či cestujícího automobilem nebo vlakem, umožňující obdivovat jejich technickou i historickou krásu. Fotografie provází text nabitý informacemi přibližující příběhy spojené se vznikem jednotlivých mostů a s jejich osudy. (Založil/a: al-ma)