Polibek pro Annu

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

CooBoo - 2012
ISBN: 978-80-7447-124-7

CooBoo (2012) 978-80-7447-124-7 336

Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. (Založil/a: al-ma)

Stephanie Perkins Stephanie Perkins

teola
  4. 4. 2013, 17:51
A to jsem si myslela, že jsem z takových knih vyrostla :-) Polibek pro Annu je vynikající kniha. Čte se lehce, je zábavná, nenudí. Nic lepšího jsem si v pauze mezi učením ani přát nemohla :-)
Lucianna
  16. 6. 2014, 22:41
Miluji Paříž a všechno co sní souvisí. Příběh Anny a Éthanna se mi střáášně moc líbil!:-) Rozhodně nelituji, že jsem si to přečetla. Jsem vážně nadšená, že to bylo zrovna v Paříží (Francouzky sice neumím ale vždy je tady Google:-). Klasické a dobré Lovestory :-) Doporučuji !
teite
  24. 3. 2014, 16:38
Autorka umí napsat věrohodné a přirozené dialogy, to se určitě cení. Jinak mě kniha zhruba do poloviny trošku nudila, ale pak se rozjela docela pěkně, takže příjemná oddychovka.
Evelýny
  29. 4. 2015, 19:27
Svým obsahem a formou je to bezesporu dívčí román. A velmi poutavě napsaný. Okamžitě mě vtáhl do děje. Na krátkou dobu mi bylo 18, byla jsem v Paříži a přála jsem si potkat Étienna. Nemohu pochopit, že mě v ,,mém" věku tento druh literatury tak dostal. Ale dostal :-) O to víc, že jsem po knize sáhla omylem. Knize tleskám ve stoje.
Myslím si, že z knih, které mají jiskru, nenudí - třeba i dětských - nevyrostete nikdy.
ideal_alien
  13. 2. 2016, 13:41
Tato kniha má skvělou zápletku a styl autorčina psaní je jedinečný! Sice to vypadá, jako přeslazený slaďák, ale omyl! S Annou jsem se úplně sžila.
karkulin1982
  10. 12. 2013, 21:34
Klasická červená knihovna, ale nemohla jsem se od ní odtrhnout a co teprve zasadit děj do Paříže! Prostě pohodové, a taky trochu napínavé, čtení /jak to asi dopadne?:)/.
yanniss
  14. 10. 2012, 11:40
Abych pravdu řekla, musela jsem se do čtení trochu nutit. Asi jsem poslední dobou zvyklá číst knihy jiných žánrů. To ale neznamená, že se mi knížka nelíbila. Ve svém žánru je jedna z nejlepších, jakou jsem četla. Ale u mě to na 5 hvězdiček není ;)
katheriin
  28. 2. 2014, 22:29
Tahle kniha se odehrává v Paříži, takže jsem neváhala a vzala si ji! To se hodí při učení francouzštiny :).

Pak jsem ale zjistila, že ta kniha je taky hrozně chytlavá, ale jako vážně. Jdu do obchodu a pořád přemýšlím, co se s Annou stane a kdy se dají dohromady. To se mi moc nestává a zejména u knížek o puberťačkách.

Má to úžasný zamilovaný příběh, Paříž, vtipné hlášky, přátelství a jejich zvraty a růst Anny v mladou sebevědomou ženu.

A celou dobu si myslím, že její otec je Nicholas Sparks! Myslí si to ještě někdo?
----Tina----
  6. 3. 2016, 14:50
Při prvních stránkách cca do 50 jsem chtěla Annu praštit. Působila jako rozmazlená holka, která fňuká, že je v Paříži a její rodiče ji tam nechali. Všechno změnil až Ettiené a nádherné opravdu úžasné prostředí Paříže. Tohle je jediná kniha, která mě donutila zasednout k počítači a daná místa si vyhledat. Upřímně doporučuji. Anna se pozvolna mění ve fajn charakter.
niknikita
  17. 10. 2014, 10:56
Už obálka by si zasloužila pět hvězdiček!
Krásná Paříž a v ní přesně tolik romantiky, aby se z příběhu nestal obyčejný slaďák - tohle čtení jsem si moc hezky užívala, ačkoliv už mám věk dívčích románku dlouho za sebou. Ale to snad nevadí, když se jedná o dobrou knížku.
Vzkaz pro katherin - napadlo mne to s tím Sparksem stejně, ale asi je to nesmysl :-)
karkulík
  19. 7. 2014, 20:31
Jedním slovem BOŽÍ! Knížka má jednoduchý děj, ale je napsaná úžasným stylem. Nešlo se mi od knížky odtrhnout a byla jsem kvůli ní vzhůru až do 4 hodin do rána (příběh chytí a nepustí :D ). I když je knížka určená mladším čtenářům a romantika není zrovna můj obvyklý šálek kávy, moooc se mi líbila :) Knížka není jen o lásce, zklamání, ale i o velikém přátelství. Hlavní hrdinka byla sympatická :) 100% doporučuji. 5*
evulinkalinhartova
  10. 3. 2013, 12:33
Knížku jsem přečetla jedním dechem. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Chviličku mi trvalo se do ní konečně pustit. Pár dní jsem váhala. Nakonec jsem se jí otevřela. Hned jsem jí hltala. Přátelství mezi Annou a Étiennem se ubíralo zajímavým způsobem. Na Anně mi maličko vadilo, že byla trošičku nerozhodná mezi Tophem a Étiennem. Ačkoli bych řekla, že její podvědomí jí už dávno napovídalo, co k Étiennovi cítí. A najednou přijdou Vánoce a ona si to konečně uvědomí.
Líbí se mi jak nás autorka napíná do poslední chvíle a pak konečně si ti dva vyznají lásku. I když jim to dlouho trvá než konečně své city přiznají.
Knížka si rozhodně 5 hvědiček zaslouží. Je čtivá a čtenářka až do konce napnutá, co se stane.
polkoter
  14. 8. 2012, 14:37
Hned jak jsem dostala do rukou tuhle knížka, nemohla jsem vydržet než si ji přečtu. A nezklamala mě. Annu i Étienna jsem si moc oblíbila a pořád jsem si říkala - tak už se konečně dejte dohromady! Ale to čekání stálo zato. Takže mi nezbývá než říct au revoir!:)
Pasiphae
  11. 12. 2015, 14:56
Tato kniha se u mne zasloužila o znovu nalezení záliby číst moderní romány. Velmi se mi líbil koncept zasazený do Paříže a studentského života. I když příběh ničím nepřekvapí, čtení je jednoduché a v polovině knihy je jasné jak vše dopadne, mohu všem co si občas rádi přečtou sladší příběhy se šťastným koncem doporučit.
sushenka
  21. 8. 2013, 18:38
Nikdy bych nečekala, že by mě nějaká taková kniha mohla zaujmout. Románek v Paříži? Ne, děkuji. Ale Polibek pro Annu? ANO, prosím!! Kdyby to šlo, neváhala bych dát šest hvězdiček.
Sylvia
  24. 6. 2013, 21:58
K této knize jsem se dostala přes svou kamarádku. První dny mi trvalo se k ní dostat, protože začátek byl lehce nudný. Zajímavým způsobem jsem se prokousala do děje a celkem se mi i líbila. Nechápala jsem samotnou Annu, proč tak vyvádí, když odjíždí do Paříže, vždy je to boží město! Postupem času jsem vlastně i Anně záviděla její 'trip'. S ní jsem se i trošku já zamilovala do Étienna. Annu jsem moc nechápala, ale děj jako nápad byl zajímavý a líbil se mi. Slaboduše doufám v pokračování♥
Storytime
  11. 2. 2013, 12:37
Čekala jsem typický sladký románek jako od českých autorek typu Lanczová, které jsem přestala číst ve 13 letech. Polibku jsem křivdila, jak pode mnou psala yanniss - "ve svém žánru je jedna z nejlepších, jakou jsem četla." Musím souhlasit.