Projekt Opice

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Oftis - 2012
ISBN: 978-80-7405-159-3

Oftis (2012) 978-80-7405-159-3 144

Tento sci-fi román, začínající v Praze, vypráví příběh nazávislého novináře Jiřího Svobody, jenž se při honbě za senzací zaplete do projektu několika nejbohatších lidí planety, kteří za pomoci budované multimilionové armády robotických prehistorických oblud chtějí vyhladit lidstvo, které považují za možnou hrozbu své dominatní role vládců světových ekonomik a loutkářů vodících na provázcích do nejvyšších politických míst nastrčené posluhy. Čtenář se na konci každé scény může rozhodnout, jak bude hlavní hrdina dál pokračovat. Kniha tak má mnoho alternativních konců. Může skončit jak překazením tohoto projektu, tak také zbytečnou smrtí hlavního hrdiny. Vzhledem k počtu provázaných alternativních vývojových linií může čtenář číst knihu třeba několikrát a pokaždé ho překvapí něčím novým. (Založil/a: al-ma)

Petra.Zapp
  7. 12. 2015, 17:23
Tohle byla první knížka, kterou jsem od autora četla. Nenáročná, ale akční - hodně živá. Líbilo se mi, jak si mohu na konci každé kapitoly vybrat, jak chci pokračovat - a protože nejsem konspirační typ, vždycky mne pobavilo, když jsem umřela a řekla jsem si: "No, ty jsi ale...":)