Základní zákony lidské blbosti

Základní zákony lidské blbosti Originální název: Le leggi fondamentali della stupidita umana
Poprvé vydáno celosvětově: 1976

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0515-5

Argo (2012) 978-80-257-0515-5 112

Dva vtipné eseje italského historika, poprvé vydané v roce 1976 v USA a roku 1988 v Itálii, popisují dva zásadní fenomény lidské společnosti: pepř a lidskou blbost.
Autor spatřuje v pepři hybatele evropských dějin a původce technologického pokroku společnosti od starověku po průmyslovou revoluci a své postoje dokládá konkrétními historickými příklady. V hlupácích pak vidí skupinu mnohem mocnější nežli různé mafie a průmyslové lobby a explicitně formuluje pět zákonů lidské blbosti, z nichž vyplývají základní kritéria pro dělení osob podle toho, jak prospívají, nebo škodí sobě a druhým. (Založil/a: al-ma)

Skřítek
  13. 1. 2013, 13:08
Eseje jsou svěží a lehké. Vtipné a mají grády. Nemusíte souhlasit, každopádně občas se koutky úst zvednou do úsměvu a mě se dařilo i hlasité zasmání. Shrnutí lidské hlouposti do pěti zákonů, rozšíření jména Kováč nebo Smith v období křižáckých výprav, a ona pravda, že:" Každý, vždy a nevyhnutelně, podceňuje množství blbých jedinců v oběhu."