Prokletí ohně

Prokletí ohně Originální název: Prokletí ohně

Metafora - 2012
ISBN: 978-80-7359-339-1

Metafora (2012) 978-80-7359-339-1 224

„Česká Barbara Erskinová“ vypráví svůj první příběh… Osud, kletbu, staletou nenávist… to všechno může zlomit láska Když Cora uteče od svého násilnického manžela a vrátí se k otci do malebného anglického městečka, zdá se, že teď už se všechno obrátí k lepšímu. Co však mají znamenat znepokojivé vize, sugestivní výjevy z dávného středověku, které ji začínají pronásledovat? Přichází snad o rozum? Střípky osudů lady Christabel, sira Roberta a krutého pana Bruce z Glammermooru jí našeptávají zneklidňující tajemství. A o šokující překvapení není nouze ani v Cořině vlastním životě. Naštěstí se i v dnešní době najdou milující rytíři – třeba v podobě dávných lásek ze střední školy -, kteří se dokážou vypořádat nejen se soky, ale i s nepřízní osudu, a vysloužit si tak srdce své lásky. (Založil/a: lera)

Martina Wolfová Martina Wolfová
*1979

LeaLea
  3. 5. 2014, 15:25
Dvakrát nadšená jsem z knihy tedy nebyla. Prostě červená knihovna s přesahem do nadpřirozena. Postavy mě neoslovily, byly prostě "klasické". Dialogy dojemné a sladké jako cukrkandl. Příběh dobrý, ale podání mi bohužel nepřineslo nic nového. Jako oddechové čtení na jedno odpoledne se ale může hodit.
Tuleník
  3. 6. 2012, 11:50
Těžká, přetěžká jsou rána čtenářova, když se nechá polapit zákeřným předivem literárního díla. Třikrát jsem knihu odložila po dočtení kapitoly, že by bylo dobré/rozumné/nezbytně nutné jít spát, třikrát si mě přitáhla zpět, abych nakonec vzdala marný boj a dočetla až do konce.

Myslím, že za vše hovoří, že jsem ji začala číst včera večer, po návratu z práce, abych si jen chvilku oddechla, před kolotočem domácích povinností. Teď je sedm ráno následujícího dne a moje oči by ještě spaly :-)

Skvěle vystavěný příběh s neobvyklou tajemnou zápletkou a mrazivě skutečnými detaily života týrané ženy. Několikrát mne při čtení napadlo, zda sama autorka neprošla podobnou zkušeností, protože její vylíčení emocionálního rozpolcení a bouřlivých reakcí je více než reálné.

Samotná kletba není hlavním a ústředním motivem příběhu - spíš jen takovou zlatorudou nitkou, která nás provází. Takže ani nevadí, že se moc nerozebírá hlubší objasnění příčin, následků a řešení.

Postavy jsou charakterově velmi dobře vykresleny a jsou uvěřitelné a smysluplné. Včetně tak popisy prostředí jsou dávkovány přesně tak akorát. Erotické scény jsou popsány lehce a s velkým vkusem, takže dovolí příjemné pošimrání v břiše, ale ani trochu nepohorší. Kromě slovních urážek tyrana v knize nenajdeme žádné vulgarity ani lascivní obraty - to velmi oceňuji.

Ráda si od této autorky přečtu i další díla - budu jí držet palce, aby se jí dařilo psát dále minimálně takhle dobře.