Scrapbooking

Podtitul: alba, přání, notýsky

Grada - 2012
ISBN: 978-80-247-3990-8

Grada (2012) 978-80-247-3990-8 112

Scrapbooking je výtvarná technika zejména o vytváření vlastních uměleckých fotoalb. Tato technika zažívá u nás opravdový boom. Kromě různých druhů fotoalb, které jsou základem scrapbookingu, jsou do knihy zařazeny i jiné techniky, které jsou v zahraniční literatuře známé jako cardmaking - různá přání, děkovné kartičky, obálky, a scrapart - jakékoliv jiné dekorace vytváření scarpbookovými materiály a pomůckami - dózy, krabičky, zápisníky, obaly, koláže). Výpravná celobarevná publikace je určená jak pro začátečníky, kteří se v ní dozvědí, jak pracovat s různými pomůckami a nářadím spolu se základními postupy, tak i pro pokročilé, ti tu najdou různé "vychytávky", s pomocí nichž budou moci obohatit svoje dosavadní tvoření. (Založil/a: lera)

Falbala
  24. 3. 2013, 17:43
Scrapbook běžně nedělám, ale byla jsem na něj zvědavá. Kniha mě moc nenadchla, pro mě je příliš málo o vlastní kreativě a vlastním důvtipu a spíše o tom, co vše si za drahé peníze má čtenář pořídit, aby to pak zkompletoval do naprosto přeplácaných a předražených zbytečností. Podobně jsem tvořila za socialismu, jen mi k tomu stačily pastelky, papír, lepidlo a nůžky...
CZ-Milka
  3. 1. 2014, 8:53
Českých knih na toto téma je jako šafránu, znám je (myslím) všechny, ale tato se mi z nich líbí nejméně. Ty ostatní jsou oproti této psané tak nějak lehčeji a srozumitelněji. V knize najdeme různé návody, nicméně zdaleka to není ukázka toho nejhezčího, co se touto technikou dá vytvořit. Autorka očividně preferuje styl vintage, navíc má svůj osobitý styl ve kterém se zřejmě nenechává ovlivnit trendy, takže v knize je pro mě všechno "na jedno brdo". Zájemcům o scrapbooking bych vřele doporučila knihu Scrapbook (Dudašková a kol.) nebo Cardmaking (Handlová, Vohlídková).