Originální název: Old Firehand

Gabi - 1997
ISBN: 80-7033-124-0

Gabi (1997) 80-7033-124-0 133
Olympia (1991)

Obě vydání obsahují dobrodružnou povídku Old Firehand.
Vydání z roku 1991 obsahuje dále tři méně známé autorovy povídky - Inn-Nu-Woh, indiánský náčelník, Dva Shatterové, Abraham Lincoln.
Vydání z roku 1997 obsahuje dále povídky Dva kulledžiové o podvodech v Egyptě a Kouzelnou vodu plnou magických praktik.Kratší povídky nebyly dosud publikovány. První povídka se odehrává v Egyptě. Obchodník se džbány na vodu (kulledži) chce odstranit svého poctivého konkurenta, ale nakonec je sám zničen horlivým úředníkem, který dohlíží nad poctivým obchodováním v Egyptě. Druhá povídka obsahuje přemíru magických praktik. Tajemný hrabě St. Germain nabízí přeměnu kovů ve zlato a nápoj nesmrtelnosti. Mnozí významní lidé mu uvěří a posléze jsou zruinováni. Proti němu stojí mladý muž, jehož otec měl s tímto podvodníkem neblahé zkušenosti, a bere spravedlnost do vlastních rukou, aby dokázal světu, že žádný nápoj ani podivné síly neuchrání člověka před jeho skutky. (Založil/a: milanr)

Karl May Karl May
*25.02.1843 - †30.03.1912

LadysR2
  27. 1. 2013, 20:51
Moc si to nepamatuju, ale vim, že mi vadilo, že je to povídková kniha a každá povídka od jinud. Tenkrát jsem žral Vinnetoua