Vyděděnci

Egmont - 2014
ISBN: 978-80-252-3094-7

Egmont (2014) 978-80-252-3094-7 416
Egmont (2012) 978-80-252-2135-8 416

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden. Když se Hal Mikkelson stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit (Založil/a: OX15)

Scathach
  16. 12. 2013, 21:29
Vyděděnce jsem přečetla jedním dechem. Nemůžu je sice porovnávat s Hraničářem, ten byl totiž něco jiného, ale nesmírně mě kniha bavila, prožívala jsem každičkou událost s postavami v knize a... teď je knížka přečtená a jako vždy po skvělém příběhu cítím v sobě tak nějak... prázdno. Nemůžu se dočkat, až budu číst další díl, ale to si asi ještě chvilku počkám - v knihovně je půjčený 2. a stejně tak i 3.díl.
wwwhisk@s
  6. 4. 2013, 15:58
Tak já nevím... Samozřejmě, nebyl by to Flanagan, aby mě to nebavilo a nepřečetla jsem to jedním dechem, ale prostě mi Skandijci asi k srdci nepřirostou. Hal je mi sympatický, ale Bratrstvo nemá to, co mě tak táhlo k hraničářům - tajemno, šero, bezdeché napětí a lukostřelbu. Prostě to není ONO.
honzik10
  4. 2. 2014, 18:00
No tohle!!! Byla to opravdu super knížka, přečetl jsem ji jedním dechem a moc mě překvapila. Než jsem se k této knize dostal, tak jsem vůbec nevěděl, že existuje a jsem moc rád, že jsem na ní narazil. Hlavní postavy Hal a Stig se mi moc líbily a celý děj byl velice poutavý. DOPORUČUJI!
Ann-K.
  27. 9. 2012, 23:54
ÁÁÁ. Proč jsem s tim vůbec začala? Když jsem četla Hraničáře, měla jsem tu výhodu, že všechny díly byly už vydané, takže jsem nemusela čekat, až se vydá další díl. Ale co mám dělat teď. Tohle je teprve začátek a mám takové neblahé(vlastně blahé-jak se to vezme) tušení, že Bratrstvo bude mít dílů asi jako Hraničář. Chci další díl!!!!
Bratrstvo mě ani trochu nezklamalo, spíš naopak, konec je dokonalý a bohužel otevřený. Myslela jsem si, že oproti Hraničářovi to bude odvárek, ale kdo umí ten umí. Vtip,příběh, přátelství, postavení ve společnosti, vzestup a pád. To vše je v jediné knize. Prostě bomba.
Čikitka
  18. 11. 2012, 20:09
Skvělý začátek další série a já jsem strašně ráda, že začal :D
I když mi docela vadí že začal rozepisovat další sérii když nedokončil tu předchozí, ale opět mě nezklamal. Nápad a sranda...
Janice001
  10. 8. 2014, 13:29
Když jsem přečetla hraničáře, začala jsem Johna zbožňovat a tak jsem se vrhla na Bratrstvo. Už od začátku je kniho velmi napínavá a zábavná. Očekávala jsem horší výsledek, než jaký kniha u mě má. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a prostě jsem musela vědět jak to skončí...
ČtenářH
  16. 1. 2015, 18:25
Hned jak jsem knihu uviděl, tak jsem si řekl, to si musím přečíst. Nejprve jsem byl trochu zklamán, že ztrácím Willa, ale nakonec ho Hal dokonale zastoupil.
vojtechadamcik
  4. 6. 2012, 15:07
Překvapivé...a skvělé. Dokonale napsaná kniha, která tentokrát zavede čtenáře mezi Skandijce, což ještě více umocní pocit rozrostlého Flanaganova světa. Bezva akce, spád, vtipy ... přesně, jak to u Flanagana každý čeká a zná. Nová série je stejně dobrá jako Hraničář.