Vražedná čísla

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-534-6

Baronet (2012) 978-80-7384-534-6 480

Jednoho dne se v poště objeví posměšný dopis končící výzvou: „Vidíš, jak dobře znám tvá tajemství – mysli si číslo.“ Ti, kdo výzvy uposlechnou, brzy zjistí, že autor dopisu velmi přesně odhadl jejich náhodnou volbu. Pro Davea Gurneye, zkušeného vyšetřovatele oddělení vražd newyorské policie, který nedávno odešel do penze a chystá se na severu státu New York začít se svou manželkou Madeleine nový život, tyto dopisy znamenají zprvu cosi podivného, zajímavou hádanku, ta však vzápětí spustí pátrání po sériovém vrahovi. Gurney je k vyšetřování přizván jako „poradce“ a brzy dosáhne průlomu, který místní policii ohromí. S každým krokem protivníka obdařeného takřka jasnovideckými schopnostmi Gurneyovi připadá, že ho začíná dohánět jeho tragická minulost, jeho manželství se dostává k nebezpečné propasti, a nakonec ho ovládne temný, chladný pocit, že narazil na nepřítele, jehož nelze zastavit. (Založil/a: pravablondska)

John Verdon John Verdon
*01.01.1942

dalimoni
  19. 8. 2012, 1:08
Velmi kvalitně propracovaný thriller, který čtenáře napíná od začátku až do konce. Těším se na další knihy tohoto autora, které budou mít u čtenářů tohoto žánru určitě velkou oblibu. Hodně se mi líbila vedlejší role manželky hlavního hrdiny, která sice neměla v knize tak velký prostor, ale její postava byla docela klíčová.
Lucho Gonzalez
  10. 9. 2015, 10:55
Velmi zajímavá myšlenka, rozuzlení taky poměrně překvapivé. Ale měl jsem problém, abych se dostal do děje, zkrátka mě kniha úplně neupoutala tím způsobem, že bych ji nemohl odložit. Odložil jsem ji několikrát a četl ji poměrně dlouho, což se mi u podobných děl příliš mnoho nestává.
wendel
  11. 12. 2015, 18:03
Hned od začátku má příběh několik záhadných prvků, které působí jako kouzelnický trik. To mě bavilo a nutilo číst dál, abych se dozvěděl jak se to všechno událo.
Měl jsem obavy, že až Verdon vše vysvětlí, bude to jako když kouzelník prozradí svůj trik,a ono tím ztratí to kouzlo. Naštěstí se tak nestalo. Závěr se také povedl, i s napínavým odhalením vraha, které je důstojnou tečkou za celým případem.
Proto dávám maximum.
jinvod
  25. 9. 2015, 11:10
Poutavě psaný příběh. Trochu mi to připomínalo Agathu Christie - rikanky, podobenství, apod. Jinak odpočinková kniha.