Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Bylo takové ticho

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Bylo takové ticho Originální název: Bylo takové ticho
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nejnovější vydání:
Akropolis - 2005
ISBN: 80-86903-05-2
Počet stránek: 140
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Akropolis (2005) 80-86903-05-2 140

Svazek obsahuje především básnické texty z pozůstalosti významného českého básníka, překladatele a levicového intelektuála.
Základ této publikace tvoří Čivrného verše, které vznikaly na konci 80. a v průběhu 90. let minulého století a byly autorem připravovány k vydání pod titulem "Zaklínaní". Tyto básně jsou pak doplněny sbírkou z roku 1979 "Na dech", jež dosud vyšla pouze v samizdatové podobě. Čivrný se projevuje ve svých textech jako tvůrce svébytně vyzrálé poetiky, která v klasickém rýmu i volném verši přináší především reflexivní výpověď o člověku a jeho láskách. Ve verších se například objevují litanie za Jaroslava Seiferta a další světové básníky, nalezneme zde poezii nejen výrazně filozofických rozměrů, ale i básně, jež jsou prodchnuty silným lyrickým nábojem, jemuž pochopitelně nechybí ani výrazné emocionální zabarvení.
Básně:
Mlha; Záluní; V sídlišti láska a...; Dřevo na zátop; Tesknice; Postsciptum; Balada; Jazyk štvaného jelena; Elegie; To; Krev mrtvých snů a má tři přání; Na dech; V takový čas; Dějinky chropotu; Klanění; Zastaveníčko; Malé rekviem; Růže a ještě něco; Ze životopisu; Stesk; Vždy jsem si hýčkal předtuchu...; Znamení lva na dosah; Stará rytina; Omrzání; Do října padá list...; Lupen; Druhý lupen; Třetí lupen; Lupen s díkem; Lupen ve starodávném tónu; Sen; Rusko, stvoř; Pozdní; Stíny; Sonet na tom prahu; K ránu pozdě; Noc s královnou; Litanie pro Bartoloměje Slzičku; Matrony; Samota; Tiráda; Zaklínání; Litanie; Co by byla; Tažní ptáci; Úkryt havranů; Promenádní koncert; Takže tak; Vědomí propasti; Elegie v černé; Snímek; Dozrávání; Volná věta; Ze sna.
Zdroj: Městská knihovna v Praze (Založil/a: milanr)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace