Cesty peklem a sněhem

Cesty peklem a sněhem
Originální název: Cesty peklem a sněhem
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nezjištěno / Jiné - 2015
ISBN: 978-80-260-7577-6

Nezjištěno / Jiné (2015) 978-80-260-7577-6 296 Vydal: Jan Kopka

Kniha přibližuje tři autorem absolvované závody, každý uskutečněný v naprosto odlišných podmínkách. Jeden ve spalujících vedrech, další v nesnesitelných mrazech, třetí v nepředstavitelných kopcích a všechny v nedotčené divočině. Závody jsou téměř transkontinentální a jakákoli plánovaná podpora je na trase zakázána. Účastník musí přežít jen s věcmi, které si zvolí a veze s sebou. Kromě přežití se ale musí dostat do cíle co nejrychleji. Kniha není zaměřena pouze na závody samotné, ale i na nenadálé příhody a psychiku účastníků ve vyhrocených situacích. O ty není v čase, kdy jste odkázáni jen sami na sebe, nouze. Autor si všímá i zvláštního druhu lidí provozujících tyto závody o přežití, dále divokého prostředí, kde se závody odehrávají, i místních lidi, žijících pro nás neuvěřitelným, stále ještě plně přírodním životem. (Založil/a: Lenin.ka)

Jan Kopka Jan Kopka
*02.09.1963

psychoklara
  8. 2. 2016, 8:15
Zajímavá kniha velké osobnosti české cyklistiky a extrémních závodů nabízí nejen pohled na tento sport očima českého závodníka, ale také hodně zajímavých úvah o významu těchto závodů, o přežití, fairplay a o hledání smyslu života. Že ho Jan Kopka našel právě v extrémním závodění je asi víc než jasné. Z popisovaných soutěží se mi nejvíc líbil Aljašský Iditarod, možná i z toho důvodu mě kniha Ve spárech Aljašky nadchla o něco víc než tato.