Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nancy Storace

73%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nancy Storace Originální název: Nancy Storace
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Beletris - 2012
ISBN: 978-80-87105-28-3
Počet stránek: 320
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 3x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Beletris (2012) 978-80-87105-28-3 320

Román o lásce mladičké sopranistky Nancy a W. A. Mozarta z pera teprve sedmnáctileté liberecké autorky je procítěným vyprávěním překrásného a skutečného příběhu šťastné i zoufalé lásky mezi talentovanou zpěvačkou a hudebním géniem, který se odehrává ve Vídni koncem osmnáctého století.

Radosti i strasti, provázející jejich celoživotní hluboký a čistý vztah, stejně jako život všech dalších mladých a talentovaných hudebníků, kteří se sešli kolem dvora císaře Josefa II., popisuje autorka s bezprostředností a intenzitou svého mládí a kniha si jistě získá srdce nejen mladých čtenářek, ale i všech, kdo si nad ní připomenou kouzlo, hloubku i romantickou naivitu svých prvních lásek na prahu dospělého života. (Založil/a: wertinka)

(více)  

Štítky

#hudba 
více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

long.tall.sonny
20% 20% 20% 20% 20%
  26. 8. 2013, 11:54
No… Tak jsem to nakonec dočetla. Nevím, kde jsem k tomu vzala dost motivace, jelikož už po několika prvních stranách mi bylo jasné, že mizernější knížku jsem už dlouho v ruce nedržela.

Nejvíc mi vadil ten příšerně neohrabaný, kostrbatý jazyk. Autorka nedodržuje ani základní stylistické zásady, nevhodně míchá různé jazykové vrstvy, často opakuje stejné výrazy… Obzvláště má ráda slovo „poměrně“, kteréžto užívá s kadencí ef dvoutisícovky.

Připadalo mi, že postavy se buď smějí, nebo brečí – nic jiného. Jednají zkraktovitě, podivně rychle střídají nálady, vyjadřují se příliš moderním jazykem i gesty, nemají hloubku, moc se nevyvíjejí a častokrát jednají dosti stejně nebo hodně podobně (nudně, hloupě), kvůli čemuž to celé působí poněkud nevěrohodně a dětsky.

Příběh je protkán spoustou trapných pokusů o vykreslení dojemných scén, pro něž autorka nemá cit – nefunguje to. Těšila jsem se alespoň na vylíčení prvního sexu Nancy a Wolfganga, nakonec to byla tragédie, odbytá jednou větou: „Bylo to krásné.“ Herdek, poprvé to není nikdy „krásné“, kór když to proběhne v křoví!

Dál: slečna Vedralová je zřejmě pěkná šmudla. Má to být jemný dívčí román, ovšem je plný scén, kdy se spolu Nancy a Wolfgang válejí ve špíně, nebo explicitního líčení Nancyiných posmrkaných kapesníků či nudle tekoucí z nosu jejího syna přímo do jeho úst.

Druhá část (zhruba od Wolfgangovy smrti dál) je o něco lepší (některé scény s Johnem ve mně vyvolaly dokonce určité emoce!), avšak neustálé plkání o Nancyině nikdy neutuchající lásce k Wolfgangovi je poněkud únavné až protivné. A opět nepřesvědčivé. Chápu, že tento motiv do červené knihovny patří, ale tady to působí rušivě.

Konec vypadá, jako by to autorka chtěla mít hlavně už co nejrychlejsi napsané – což ovšem vhodně koresponduje s mým pocitem, abych to hlavně už měla přečtené. To finále je zkrátka divné a hlavně děsivě a tíživě DEPRESIVNÍ. Tento pocit ve mně celkem zmírnila až úplně poslední věta, ale i tak je mi z něj ještě teď, den po dočtení, lehce nevolno.

Editor byl zřejmě taky pěknej umělec. Sakra, když už spisovatel neovládá mě/mně a ji/jí, měl by to umět aspoň on!

Pozitivní je, že slečna má alespoň většinou více méně smysl pro pěkně plynulou dějovou linku a příjemné vykreslení prostředí (ačkoliv místy je to taky dobrý kýč) – to ale na dobrou knihu zkrátka nestačí. Je to škoda, protože námět mě v knihovně hodně zaujal a bezpochyby má potenciál; zpracování je však otřesné. Pevně věřím a doufám v to, že se holka snad vypíše a její další literární pokusy nebudou taková zoufalost.

Dávám jednu hvězdičku: jednak za tu hrstičku čtivých momentů a druhak za krásné ilustrace. Na víc ta knížka prostě nemá.

Koukám, že jsem se pěkně rozepsala – tolik ostrých slov si snad to dílko ani nezasluhuje –, ale já jsem zkrátka ROZHOŘČENÁ. Tím, že dnes se na knižním trhu uchytí okavidně lecos. To jsem se na to psaní tenkrát, když mi známý-spisovatel sdělil, ať to pověsím na hřebík, protože je to děs, tedy vykašlat nemusela.
Marcinka
100% 100% 100% 100% 100%
  11. 11. 2016, 20:35
Skvělá knížka, ale ty chyby mi vadily. Škoda, kdyby tam nebyly tak by to bylo dobré. Ten závěr knihy byl možná trochu unáhlený. Čekala jsem, že spisovatelka víc rozvede život hlavní hrdinky po jejím odjezdu z Vídně.
misulinenk21
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 1. 2014, 23:05
Má to spád a děj brečela jsem a smála se. Četla jsem to v práci na doporučení kamarádky a nemohla jsem potom zadržet slzy a přicházející zákazníci mě tak viděli. Chyby mi v knize nevadily.