Rhiannonův meč a jiné příběhy

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01996-3

Albatros (2007) 978-80-00-01996-3 320

"Rhionnanův meč je dle mého soudu magické dílo vytvořené v té nejlepší burroughsovské tradici. Leigh Brackettové se podařilo plasticky vyvolat onen prastarý Mars, jenž nás fascinuje natolik, že bychom s radostí obětovali cokoli, abychom jej alespoň jednou jedinkrát mohli navštívit." Tak velebí Brian W. Aldiss román, který je nejen považován za nejlepší dílo Leigh Brackettové, ale i za jeden z nejvydařenějších marsovských příběhů magazínové sci-fi 40. let minulého století.

Druhý příběh "Lorelei z rudé mlhy" napsala Brackettová ve spolupráci s Rayem Bradburym. Je to jedna z mála povídek, do které se Bradbury pustil s někým jiným, a je pro něj zcela netypická. Jedná se totiž o příběh ve stylu meč & magie.

Třetí příběh "Basův drahokam" je pak romantická science fantasy, jakou naleznete jen v éře pulpových magazínů a jejíž nostalgie je nakažlivá dodnes. Trojice příběhů je doplněna barvitým portrétem Leigh Brackettové, která bezesporu patří k neobyčejným osobnostem americké science fiction. (Založil/a: Zemitor)