Lucerna v temnotě

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-7321-635-1

Fortuna Libri (2012) 978-80-7321-635-1 392

Eve a Dom se rozhodli začít společný život a přestěhovali se do Provence. Jejich vztah prochází zatěžkávací zkouškou - mysleli si, že už se znají, ale po sestěhování začnou na povrch vyplouvat nové skutečnosti. Postupně přichází zjištění, že Eve nic neví o Domově minulosti a tajemné manželce, která z ničeho nic zmizela. V okolí se navíc záhadně ztrácejí mladé dívky...

Lucerna v temnotě je sonda hlubin lidského myšlení a složitosti milostných vztahů. Ukazuje nejen romantiku, ale také zklamání a zlobu. Autorka dokázala krásně popsat nejen okolí Provence a půvab levandulových polí, ale dobře vystihla i profily postav a dokázala z nich vytěžit maximum. Je až udivující, jak jednoduše a všemi smysly popisuje okolní svět a její popisné pasáže nádherně dokreslují atmosféru krajiny i tajemného domu.

Lucerna v temnotě je už několikátou knihou Deborah Lawrensonové, debutovala v roce 1994 knihou Hot Gossip, která byla satirou těžící ze spolupráce se slavným britským novinářem Nigelem Dempsterem. Po dvou pokračováních změnila žánr a dnes píše romantické příběhy s nádechem tajemna. (Založil/a: Uzavřený_účet_9045)

teola
  15. 8. 2014, 20:49
Mám pocit, že jsem nikdy dříve nečetla tak úchvatné popisy přírody. Deborah Lawrenson doslova kouzlí se slovy, člověk téměř cítí, že se ocitl v Provence spolu s ní. Příjemný knižní zážitek.
24601
  14. 4. 2013, 0:46
Milé, čtivé, člověku se zdá, že je to jako let motýlů, něžné a příjemné čtení do letních dnů. Velice se mi líbí autorčiny umělecké popisy, člověk úplně vidí před očima, jak se přezrálý plod pod náporem horka tříští a jak z něj vystřikuje šťáva... Pak to ale začne nabírat spád a vy se nestačíte divit kam až to zašlo. A musíte nad četbou začít přemýšlet. na konci zjistíte, že jste si celou dobu mysleli něco, co nebyla pravda a že vlastně nevíte vůbec nic! A tak se musíte vrátit zpátky na začátek...