Zóna Berlín

Zóna Berlín Originální název: Spielzone

Odeon - 2004
ISBN: 80-207-1169-4

Odeon (2004) 80-207-1169-4 185

Berlín má mnoho tváří, je to provincie i metropole zároveň – plný ilegálních barů, každodenních večírků a podivných existencí. A taky vybydlených domů, kam se stahují mladí lidé, aby přečkali pár hodin do další párty. Ve čtvrtích Neukölln a Prenzlauer Berg na sebe oba světy narážejí. Román tvoří dvacet kapitol, dvacet příběhů: setkáváme se s Elidou a Jasonem, kteří se milují ve vaně plné umělých květin, na scéně se objeví i úředník s literárními ambicemi, překvapí nás postarší dáma, která zastává až nečekaně volnomyšlenkářské pojetí lásky. V Tomášské ulici je relativní klid, lidé míří do Sonnenburské. Tady bydlí všichni, koho nezajímá práce na plný úvazek, škola nebo trvalý vztah. Sonnenburská se zdá být mytickým rájem. Ale možná, že je všechno jinak; možná se za tím vším skrývá pouze strach z budoucnosti. (Založil/a: jarka.p)

Tanja Dückers Tanja Dückers
*25.09.1968

inhalium
  21. 6. 2011, 19:29
Povedené líčení rozkladu berlínské společnosti po pádu Zdi. Tato kniha nezaujme širší publikum, a dost možná, že nezaujme ani lidi, co v Berlíně nebyli. Je ovšem napsána bravurně - s klinickou přeností a odtažitostí popisuje výjevy z berlínských ulic. Nesouhlasím s komentářem pode mnou, zorientovat se v ději nebylo - alespoň pro mě - nic složitého.
elpiska
  20. 8. 2011, 22:24
Výborná knížka. A velmi čtivá. Všechny postavy z románu jsou zvláštní a skvěle vypracované a příběhy dobře rozehrané. Přečetla jsem ji jedním dechem. :)
Alementina
  25. 4. 2011, 11:43
Děj je spletitý, chvíli trvá než se člověk zorientuje. Jako ukázka života v Berlíně 90. let je to dobrý, ale dva měsíce po přečtení musím zkonstatovat, že bych knížku nikomu nedoporučovala a že se obávám, že se k ní ani nikdy nevrátím.