Vraždy na turnaji hvězd

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4631-1

Moba (2012) 978-80-243-4631-1 264

Každý turnaj nejvyšší evropské golfové tour je svátkem. Na klání proudí davy diváků a další statisíce sledují dění u televizních obrazovek. V takzvaném PRO AM turnaji, který předchází hlavnímu klání, společně hrají profesionální hráči - účastníci hlavního turnaje - s významnými osobnostmi, celebritami a amatérskými hráči pořadatelské země. Tím větší šok způsobí pořadatelům a milovníkům golfu, když je na grýnu druhé jamky v předvečer turnaje PRO AM nalezen zavražděný bulvární novinář. A nebude to jediný mrtvý... (Založil/a: al-ma)

Jiří Zacpal
  19. 10. 2016, 9:21
Sérii z golfového prostředí jsem začal číst již dávno. A první díly se mi moc líbily. Dokonce se mi zalíbil golf natolik, že mít zbytečných 100 tisíc, šel bych si ho zkusit. Pak přešlo několik let a já si přečetl další díl. Jaké bylo moje zděšení, když podstatnou část knihy tvořil popis golfových pravidel. Nechápavě jsem nad tím kroutil hlavou a další díly už ani nechtěl číst. No a teď se mi do rukou dostala Vražda na turnaji hvězd. Byl jsem zvědavý, zda autor navázal na první díly série, nebo pokračuje v tom hororovém posledním dílu. Bohužel, je to snad ještě horší, než jsem čekal. Opět je celý příběh prokládám naučnými částmi. A to nejen o golfu, ale i o např. postavení homosexuálů ve světě. Dále je do textu vloženo několik mikropovídek, hesel z Wikipedie, článků z Internetu. Samotný příběh je naprosto banální, bez jakékoliv myšlenky. Vraha v podstatě najde jakýsi přístroj, který sleduje pach a dokáže podle něj dokonce i zobrazit podobu vraha. Nechápu, jak tohle může někdo vydat. Snad možná za silné podpory sponzorů, který je zde uvedeno opravdu požehnaně. Obávám se, že další díly série už nebudu mít sílu číst.