Bláža

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-668-4

XYZ (2012) 978-80-7388-668-4 384

Jaromír Blažek popisuje významnému sportovnímu novináři Milanu Machovi své začátky, kluby, kterými za více než dvacet let úspěšné kariéry prošel, nevyhýbá se ani kontroverzním tématům. Čtenářům třeba na rovinu přizná, kolik vydělával, jak vycházel s trenéry i s ostatními hráči jak ve Spartě, v dalších klubech, tak i v reprezentaci, a ve svém hodnocení si rozhodně nebere servítky. Vyjadřuje se samozřejmě i ke kauze, která na podzim loňského roku hýbala českým sportem – ke svému a Řepkově nucenému odchodu ze Sparty. (Založil/a: al-ma)

hero_bk
  18. 7. 2014, 18:51
Tak se ukázalo, že Blažek je vlastně charakterově horší než Řepka. Nejvíc mi vadí, že sice pochází z Moravy, ale neodpustí se kecy, že nejhorší fanoušci jsou v Hradišti a Olomouci, vymýšlí si, že rozhodčí pískají pro Moraváky (asi pro stromy nevidí les). Navíc jazyk knížky je fakt špatnej, je tam kupa hrubek, který nejde omluvit ani obecnou češtinou, v níž je kniha napsána. Některý poznatky ohledně "brankářování" jsou sice přínosný, ale šlo by to i bez samochvály, i když je vždycky uvedená "nechci se vychloubat". Navíc vyprávění skáče pátý přes devátý, kapitoly se nedrží jednoho tématu... kam se to hrabe na Horvátha!