Chladné břehy

Chladné břehy

Podtitul: Hledači nebe 1.

Originální název: Холодные берега
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Argo - 2012
ISBN: 978-80-7387-552

Argo (2012) 978-80-7387-552 362

Román Chladné břehy je první částí dilogie Hledači nebe.

Autor zavádí své čtenáře na Zemi s poněkud jinými dějinami a tedy i jiným politickým a hospodářským uspořádáním. A nutno říci, že tato alternativa rozhodně není nezajímavá.

Protřelý zloděj Ilmar je spolu s dalšími odsouzenci odvážen trestaneckou lodí na nucené práce do dolů. Mezi ostatními přitáhne jeho pozornost velmi mladý chlapec a Ilmar s ním uzavře dohodu, že si vzájemně pomohou uprchnout. Tím začne dobrodružná cesta za svobodou a ještě něčím jiným - Ilmar velmi brzy pochopí, že tenhle mladíček je urozený a že má poslání. Aby se dostali z ostrova, musí unést kluzák, a aby unikli pronásledovatelům, musí oba muži prokázat velkou inteligenci a značné schopnosti. Putují mnoha zeměmi a cestou získávají společníky a přátele.

Kniha byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím Triton. (Založil/a: al-ma)

Ann-K.
  26. 8. 2012, 12:22
Čtivé, zajímavé a dobře promyšlené. Většinou se knížkám s náboženskou tématikou(křesťanskou) raději vyhýbám, ale tohle je něco jiného. Příběh mě dostal. Kombinace histori a fantasy. Počestného zloděje Ilmara (jak si sám říka) jsem si oblíbila rychle. A taky se musím přiznat, že jsem skoro nic neuhádla. Marcus, malý kluk, koho by tohle napadlo?....zdá se že Sergeje Lukjaněnka.
Auril
  21. 8. 2013, 8:48
Řekla bych, že Lukjaněnko má na kontě mnohem povedenější knihy - vlastně bych ji ohodnotila jako druhou nejslabší, tedy po „Rytířích“. Není problém ani tak v nápadu a příběhu samotném, jako na způsobu, jakým je kniha napsána - místy dost skřípe. Zejména jsem měla problém s podivně vedenými dialogy. Říkám si ale, že je možná chyba na straně překladatele. Nějak si nedokážu představit, že by něco takového byl schopen vyplodit Lukjaněnko sám - v prvotině ano, v "druhotině" ano - ale ne v knize, která je cca 15 v pořadí.
Naharr
  4. 12. 2012, 14:14
Po přečtení jsem měl velmi smíšené pocity. Na jednu stranu krásná kniha a nemohl jsem se dočkat dalšího dílu. Na stranu druhou, jsem od tohoto díla očekával daleko, daleko víc. Když jsem četl, o čem tato kniha je, nemohl jsem se dočkat českého překladu. Idea je to krásná, myslím, že se z ní dalo vytěžit daleko víc. Možná jde jen o mé očekávání velké fantazie tam, kde autor lehce poupravil historii a nechal se unést změnami, které to mohlo přinést. Přesto - krása.
treerat
  13. 6. 2012, 12:40
Je to výborné. Opět velmi nápadité rozvinutí několika zdánlivě nedůležitých myšlenek. Co by bylo kdyby... Svět se dost podobá naší Zemi, ale není to ona. Už se těším na pokračování.