Jsme tady s tebou

Jsme tady s tebou
Originální název: Jsme tady s tebou
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Dauphin - 2011
ISBN: 978-80-7272-240-9

Dauphin (2011) 978-80-7272-240-9 208

Novela Jsme tady s tebou vznikala spontánně v překotném rytmu a naléhavosti vypovědět příběh naší současnosti. Příběh, který nikdo z nás netouží prožít, ale který se může stát komukoli. Příběh lidí, které denně potkáváme a o jejichž hluboké bolesti netušíme. Až do doby, než se sami staneme účastníky osudů, které bychom rádi změnili.

Knihou se paralelně táhne propletenec několika příběhů, jejichž centrální linií je příběh mladého Tomáše stiženého manio-depresivní psychózou, která mu přes snahu jeho okolí nedovoluje žít jak by sám chtěl, žít život kterým žijí jeho vrstevníci, nedovoluje mu dělat věci které se v jeho věku dělají a jeho život se tak mění v kolotoč pobytů a útěků z různých ústavů... (Založil/a: al-ma)

magdii
  14. 2. 2016, 13:06
byl by to zajímavý, čtivý a chytlavý příběh o bipolární poruše, ale bohužel je v knize vecpaný ještě další, nicneříkající příběh, který zabírá víc než půlku knihy.