Monty Pythonův Život Briana

Monty Pythonův Život Briana Originální název: Monty Python´s Life of Brian

Argo - 2000
ISBN: 80-7203-280-1

Argo (2000) 80-7203-280-1 146

Knižní vydání scénáře jednoho z nejoblíbenějších filmů skupiny anglických komiků je montypythonovským převyprávěním klasického příběhu o Ježíši Kristu. Hlavní postavou této svérázné parafráze je Brian Cohen, příležitostný obchodníček s rychlým občerstvením. S předmluvou Terryho Jonese k českému vydání. (Založil/a: Hawkeye)

Graham Chapman Graham Chapman

Michael Palin Michael Palin
*05.05.1943

Pán rostlin
  22. 9. 2016, 15:54
Vynechal jsem akorát dramatis personae a film viděl, ale za vystřižené scény to stojí. Potřeboval jsem nějakou parodii na křesťanství, a taky jsm jí dostal...
Solvi
  14. 1. 2016, 19:35
Obsahuje spoiler spoiler Sranda, sranda a zase prdel. Na celém příběhu se mi nelíbila jenom jedna jediná věc a tou byl průlet Ufo, což se tam opravdu, ale vůbec nehodilo a nejen, že to nebylo k smíchu, ale na okamžik se mi příběh znechutil. Naštěstí se po několika větách vrátil zpět a nebýt toho tak bych hodnotil 110%. Třeba když Tři králové přicházejí k matce Briana je bezkonkureční sranda. Brian se také dostává do nacionalistické židovské organizace a to se zase nasmějete, především když je vyslán popsat nepřátelská kasárna. Nejspíš se budete smát pořád.